Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Leczenie padaczki alkoholowej polega na odtruciu organizmu z toksyn i metabolitów alkoholowych oraz przywróceniu równowagi elektrolitowej. Lekarz może także podjąć decyzję o podaniu leków przeciwdrgawkowych i przeciwpadaczkowych. Niestety, nie są one tak skuteczne, jak przy innych rodzajach epilepsji. Ponadto mogą doprowadzić do rozwoju kolejnego uzależnienia - lekomanii.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Padaczka alkoholowa jest wynikiem uszkodzenia komórek mózgu spowodowanym przez alkohol. I jest to proces, który już powstał. Dalsze spożywanie alkoholu będzie to uszkodzenie nasilało.
Podstawą leczenia padaczki jest abstynencja, alkohol poza działaniem uszkadzającym mózg obniża próg drgawkowy i prowokuje wystąpienie napadu padaczkowego.
Niestety to na ogół nie wystarcza i należy systematycznie brać leki przeciwpadaczkowe, czasami do końca życia.
Oczywiście leki i alkohol wykluczają się wzajemnie.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0

Pogotowie wzywa się w przypadku pierwszego napadu padaczkowego, kolejno występujących po sobie napadów padaczkowych, stanu padaczkowego, urazu głowy w przebiegu napadu. Jeżeli padaczka jest zdiagnozowana i pod kontrolą nie ma potrzeby za każdym razem wzywać pogotowia. napad jest stanem samoograniczającym się i przechodzi sam.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy