Epilepsja i ataki po spożyciu alkoholu

Cierpię na epilepsję od 9 lat. Od tego czasu przyjmuję leki (aktualnie Neurotop). Kilka razy w ciągu tego czasu doświadczyłem ataku po spożyciu alkoholu. Martwię się, że mogę go doznać także, jeśli nie będę pił, mimo że biorę leki. Czy to jest prawdopodobne? Czy pacjenci stosujący farmakoterapię także doświadczają ataków padaczki?

Padaczka jest chorobą przewlekłą, związaną z nieprawidłowym działaniem grupy komórek mózgowych, które zaczynają wyładowywać spontanicznie powodując napad.
Istnieje wiele różnych rodzajów padaczki i leczenie dobiera się w zależności od przyczyny padaczki, rodzaju napadów, innych chorób itp.
Leki przeciwpadaczkowe mają za zadanie zapobiegać atakom. Czasami jednak może, mimo leczenia wystąpić napad, zwłaszcza jeśli zadziała czynnik prowokujący np alkohol, nieprzespana noc, zmęczenie, migające światło. U różnych osób mogą to być rożne czynniki.