Czy mężczyzna po leczeniu terapeutycznym alkoholizmu może ponownie uderzyć?

od roku jestem z mężczyzną. Miesiąc temu przyznał się ze leczył się terapeutycznie z alkoholu i narkotyków. Nie wykazywał tych "dolegliwości" w trakcie związku. Pił piwo jak każdy w week. Tydzień temu pierwszy raz po alkoholu uderzył mnie. Teraz jest nerwowy ale nie na tyle żeby bił. Chciałabym ratować związek. Co robić?Dodam, że jestem już po związku z przemocą psychiczną. Mam synka 4 letniego, którego chcę uchronić od takich sytuacji jednak zależy mi na tym mężczyźnie...boję się, żeZNÓWto zrob

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologa. Warto dłużej porozmawiać o Pani sytuacji. Jeżeli partner leczył się z uzależnień, znów pije, jest agresywny, sytuacja może się powtórzyć. Proszę nie zwlekać. Rozumiem że zależy Pani na mężczyźnie, ale ma Pani również małego synka, o którego się Pani martwi, któremu chce Pani zapewnić spokojne, stabilne dzieciństwo. Była już Pani w jednym związku z przemocą psychiczną. Może Pani skorzystać z pomocy Centrum Praw Kobiet, ul. Kosynierów 11, tel. 58 341 79 15, 604-590-117 (obok zieleniaka). Zapraszam Panią do nas, zastanowimy się dłużej nad tym jak chce Pani postąpić, co zrobić. Otrzyma Pani bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną. Może również skorzystać z pomocy Centrum Interwencji Kryzysowej PCK, pl. Ks. Gustkowicza 13 ((0-58) 511-01-21, 511-01-22. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu.

Dzień Dobry Pani,

Z tego, co Pani napisała u Pani już teraz pojawiły się wątpliwości, co do zachowania Pani mężczyzny, na przyszłość, a ja w ślad za Panią uważam, że przemoc może się pojawić ponownie.

Proszę ratować siebie i swojego synka, tym bardziej, że ma już Pani za sobą historię przemocy z poprzedniego związku - wnioskuję, że nie przepracowaną.

Zachęcam Panią bardzo do podjęcia terapii, celem przepracowania przemocy, czym szybciej, tym lepiej.

Zasługuje Pani i Pani Synek na szczęście,
Irena Mielnik-Madej