Problem z nauką u 20-letniej osoby

Mam 20 lat. Studiuję. Mam ogromny problem z nauka... Ucze sie godzinami a nic nie moge zrozumiec czy zapamietac przez to mam problemy z zaliczeniem przedmiotu. Nie daje rady... Mama na mnie krzyczy jak to moze byc takie trudne... Jestem osoba skryta wszystko trzymam w sobie.. Ciagle placze ze nie dam sobie z niczym rady a cala reszta jest najlepsza.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Witam Panią. To co dzieje się z Panią w obszarze emocjonalnym może wskazywać na pewien powtarzający się mechanizm. Kłopoty z nauką mogą wynikać z silnego i/lub długo utrzymującego się stresu. Taki stres upośledza uwagę, która jest naszą naczelną funkcją poznawczą. Od niej zależy proces zapamiętywania nowego materiału, przechowywanie go i odtwarzanie zapamiętanego materiału. Jeśli dodamy do tego stres związany z pretensjami do Pani ze strony otoczenia (np. Pani mamy) to mogą pojawić się jeszcze większe trudności. Proszę skorzystać z tego adresu:
Centrum Interwencji Kryzysowej
pl. Ks. Gustkowicza 13 Gdańsk
Telefon:
(0-58) 511-01-21
(0-58) 511-01-22
Mam nadzieję, że uzyska Pani tam pomoc. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

0

Problemy z pamięcią występują niezwykle często jeśli żyje się w chronicznym stresie. To przedłużające się napięcie w znacznym stopniu upośledza zdolności uczenia się.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby teraz udanie się do psychologa i odbycie psychoterapii, która pozwoli Pani w jasny i prosty sposób uporać się z obecnymi problemami.

Życzę powodzenia!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

0

Witam serdecznie,
Widzę kilka trudności w Pani życiu:
- problemy z nauką pomimo długotrwałego czytania
- tłumienie wszystkiego "w środku", przez co pojawia się obniżony nastrój i płacz
- trudna relacje z mamą, brak zrozumienia
Wszystkie opisane przez Panią sytuacje muszą być bardzo obciążające. Jeżeli czuje Pani, że jest to niepokojące i chce Pani coś zmienić to warto skorzystać w pomocy specjalisty - psychologa/psychoterapeuty. Długotrwała pomoc jednej osoby przybliży Panią do znalezienia źródeł obecnych problemów oraz do polepszenia funkcjonowania.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Problem z emocjami u 20-letniej osoby

Witam, mam 20 lat, kompletnie nie radze sobie z emocjami, mam partnera z którym wgl niepotrafie sie dogadac ponieważ wszystko co mowi odbieram negatywnie, kazde zwykle zdanie/pytanie, od razu wpadam w szal, zaczynam krzyczeć, robi sie z tego okropna awantura, nie ufam mu wgl, caly czas go podejrzewam o zdradę, kontroluje go na kazdym kroku, jak jestem sama caly czas placze, mam caly czas zle mysli, nie potrafię cieszyć sie życiem ani myslec pozytywnie, z kazdym dniem jest gorzej, proszę o pomoc.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Witam
Problemy z kontrolowaniem emocji i napady złości
są zazwyczaj reakcją obronną ludzkiej psychiki na lęk
czy traumatyczne przeżycie.
Źródłem Pani problemów z kontrolowaniem emocji są
zapewne Pani przykre doświadczenia z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko
podczas osobistej konsultacji
Zachęcam Panią do psychoterapii.
podczas której leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania
Pozdrawiam serdecznie

0

Wydaje mi się,ze pani problem jest głębszy niźli tylko brak kontroli emocji. Myślę,że najlepszym wyjściem będzie podjęcie przez panią psychoterapii, która:
- pomoze pani znaleźć źródło problemów i je zniwelować
- pozwoli nauczyć się kontroli i zarządzania emocjami
- pozwoli popracować nad swoją samooceną i pewnością siebie, które (jak mi się wydaje) sa mocno obniżone i to powoduje eskalację problemów.
Proszę nie czekać aż "samo przejdzie". Skoro jeszcze "nie przeszło" to znaczy, że trzeba podjąć konkretne kroki ku zmianie. Pozrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Problem ze zrzuceniem wagi u 20-letniej osoby

Witam. Mam 20 lat i niestety nadwage. Waze 100 kg przy 180 cm wzrostu. Chcialabym schudnąć jak najwiecej, ale bez tak zawnego efektu jojo. Cwicze skalpel Ewy Chodakowskiej prawie od miesiaca ale waga stoi w miejscu.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Oprócz aktywności fizycznej bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Prawidłowo dobrany jadłospis stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Ważne, aby posiłek był pełnowartościowy, bogaty w węglowodany złożone, które stanowią główne źródło energii. Polecam produkty pełnoziarniste, które są wolno trawione, stopniowo uwalniają glukozę do krwiobiegu, nie następuje gwałtowny skok cukru, a my na długo odczuwamy sytość. Takie śniadanie poprawi również koncentrację, samopoczucie i zniweluje senność. Ważnym składnikiem śniadania jest także białko, ponieważ na jego strawienie organizm zużywa spore ilość energii. Pamiętajmy także o owocach i warzywach. Dostarczą one niezbędnych witamin oraz składników mineralnych.
Kolejne posiłki powinny być zjadane w odstępach około 3h. Nie powinniśmy dopuszczać do wielkiego głodu. W przeciwnym wypadku po powrocie do domu ,,opróżnimy pół lodówki’’. Spożywanie dużych porcji przyczynia się do gwałtownego wydzielaniu insuliny, która sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
Ostatni posiłek należy spożywać ok. 2-3h przed snem. Nie trzymajmy się stereotypowej godziny 18:00 przeznaczonej na ostatni posiłek, ponieważ chodząc późno spać i tak skusimy się na niezdrową przekąskę. Kolacje powinny być dość lekkie i nie zawierać dużej ilości węglowodanów.
Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne, ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp. Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Wprowadzi Pani w życie wszystkie moje zalecenia. Mam nadzieję, że przyniesie to pożądane efekty. Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty