Depresja u nastolatki po rozwodzie rodziców

Nie wiem czy ktoś odpowie 18 lat kobieta. Czuję jakby 2 lata uciekły. Moi rodzice są po rozwodzie tato mieszka z inna. Ja mieszkam z mama mama ma faceta i od rozwodu rodziców zaczęłam strasznie wagarowac nie są to 15 h w tygodniu aktualnie mam ponad 70 nie mam ochoty chodzić do szkoły i nie mam ochoty żyć i nie wiem po co istnieje ale wiem że mogę mieć problemy i nie mieć za co żyć jak nie skończę szkoły jednak nie mam siły żeby iść tam nie chodzi o wstawanie rano. Tylko o siedzenie tam spr itp.

Witam. Koniecznie poszukaj pomocy psychologa. Może to być psycholog szkolny albo np. psycholog w poradni, z którą Twoja szkoła współpracuje. Najwyraźniej nie radzisz sobie z tą wielką zmianą w Twoim życiu, jaką był rozwód rodziców i nowi partnerzy mamy i taty. Psycholog, psychoterapeuta pomoże Ci się z tym uporać i znaleźć w sobie nowe siły do życia. Musisz też jak najszybciej nadrobić zaległości, poproś o pomoc jakąś bliską koleżankę, może warto byłoby też porozmawiać z rodzicami i wychowawcą klasy? Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Dzień dobry, zachęcam do kontaktu z psychologiem - psychoterapeuta w celu diagnozy. Zaproponuje on dalsze kroki postępowania - możliwe, że rozpoczęcie psychoterapii. Psycholog szkolny będzie w stanie przekazać pani namiary na miejsce gdzie znajdzie pani odpowiedniego specjalistę. Pozdrawiam.

Witam,

Gorąco zachęcam by zgłosiła się Pani do psychologa/psychoterapeuty. Specjalista po tym jak pozna Pani historię i samopoczucie zaproponuje jaka pomoc będzie najlepsza. Być może będzie to psychoterapia. Jeśli tak, z pomocą psychoterapeuty będzie łatwiej uporządkować uczucia i myśli, odnaleźć się w nowej sytuacji, poczuć lepiej. Proszę też pamiętać o rozmowach z bliskimi i przyjaciółmi.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam Panią. Moim zdaniem to ważne by uznać, że znalazła się Pani w bardzo trudnej sytuacji (kryzysowej). Związek rodziców, rodzina, dom stanowią dla dziecka ważne elementy poczucia bezpieczeństwa. Rozwód, rodzice osobno i każde z nich znalazło sobie osobę bliską to wystarczające fakty naruszające Pani poczucie bezpieczeństwa. Ono jest jedną z naszych najważniejszych, fundamentalnych potrzeb. Jeśli nie czujemy się bezpiecznie trudne a nawet niemożliwe staje się zaspokajanie innych potrzeb. Skoro ma Pani 18 lat to nie musi już Pani mieć zgody rodziców na skorzystanie z pomocy psychologicznej. Proszę skorzystać z poniższego adresu. Pracują tam naprawdę dobrzy specjaliści i pomoc jest bezpłatna:

Centrum Interwencji Kryzysowej
Adres:
pl. Ks. Gustkowicza 13
80-543 Gdańsk (pomorskie)
Telefon:

(0-58) 511-01-21
(0-58) 511-01-22

Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Znalazła się Pani w trudnej sytuacji (kryzysowej), ponieważ informacja o rozstaniu jest zwykle dla dziecka szokiem. Jeśli jest Pani teraz ciężko, nie ma Pani z kim o tym porozmawiać lub wydaje się Pani, że rodzice nie zrozumieją, dobrze byłoby porozmawiać o wszystkim z psychologiem w Poradni Zdrowia Psychicznego w okolicy, w której Pani mieszka. Wspólnie z nim z pewnością znajdzie Pani jakieś rozwiązanie, które powinno Pani pomóc.

Powodzenia!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl