Witam. Koniecznie poszukaj pomocy psychologa. Może to być psycholog szkolny albo np. psycholog w poradni, z którą Twoja szkoła współpracuje. Najwyraźniej nie radzisz sobie z tą wielką zmianą w Twoim życiu, jaką był rozwód rodziców i nowi partnerzy mamy i taty. Psycholog, psychoterapeuta pomoże Ci się z tym uporać i znaleźć w sobie nowe siły do życia. Musisz też jak najszybciej nadrobić zaległości, poproś o pomoc jakąś bliską koleżankę, może warto byłoby też porozmawiać z rodzicami i wychowawcą klasy? Pozdrawiam i trzymam kciuki!
Dzień dobry, zachęcam do kontaktu z psychologiem - psychoterapeuta w celu diagnozy. Zaproponuje on dalsze kroki postępowania - możliwe, że rozpoczęcie psychoterapii. Psycholog szkolny będzie w stanie przekazać pani namiary na miejsce gdzie znajdzie pani odpowiedniego specjalistę. Pozdrawiam.
Witam,
Gorąco zachęcam by zgłosiła się Pani do psychologa/psychoterapeuty. Specjalista po tym jak pozna Pani historię i samopoczucie zaproponuje jaka pomoc będzie najlepsza. Być może będzie to psychoterapia. Jeśli tak, z pomocą psychoterapeuty będzie łatwiej uporządkować uczucia i myśli, odnaleźć się w nowej sytuacji, poczuć lepiej. Proszę też pamiętać o rozmowach z bliskimi i przyjaciółmi.
Pozdrawiam
Karolina Matlak
Witam Panią. Moim zdaniem to ważne by uznać, że znalazła się Pani w bardzo trudnej sytuacji (kryzysowej). Związek rodziców, rodzina, dom stanowią dla dziecka ważne elementy poczucia bezpieczeństwa. Rozwód, rodzice osobno i każde z nich znalazło sobie osobę bliską to wystarczające fakty naruszające Pani poczucie bezpieczeństwa. Ono jest jedną z naszych najważniejszych, fundamentalnych potrzeb. Jeśli nie czujemy się bezpiecznie trudne a nawet niemożliwe staje się zaspokajanie innych potrzeb. Skoro ma Pani 18 lat to nie musi już Pani mieć zgody rodziców na skorzystanie z pomocy psychologicznej. Proszę skorzystać z poniższego adresu. Pracują tam naprawdę dobrzy specjaliści i pomoc jest bezpłatna:
Centrum Interwencji Kryzysowej
Adres:
pl. Ks. Gustkowicza 13
80-543 Gdańsk (pomorskie)
Telefon:
(0-58) 511-01-21
(0-58) 511-01-22
Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/
Znalazła się Pani w trudnej sytuacji (kryzysowej), ponieważ informacja o rozstaniu jest zwykle dla dziecka szokiem. Jeśli jest Pani teraz ciężko, nie ma Pani z kim o tym porozmawiać lub wydaje się Pani, że rodzice nie zrozumieją, dobrze byłoby porozmawiać o wszystkim z psychologiem w Poradni Zdrowia Psychicznego w okolicy, w której Pani mieszka. Wspólnie z nim z pewnością znajdzie Pani jakieś rozwiązanie, które powinno Pani pomóc.
Powodzenia!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Zaburzenia depresyjne i myśli samobójcze u 14-latki po rozwodzie rodziców – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Problem z nauką u 20-letniej osoby – odpowiada Mgr Piotr Jan Antoniak
- Myśli samobójczej przy trudnej sytuacji materialnej – odpowiada Mgr Edyta Kołodziej-Szmid
- Problemy po rozwodzie rodziców – odpowiada Mgr Joanna Żur-Teper
- Stres, nudności i zaburzenia nastroju – odpowiada Mgr Piotr Jan Antoniak
- Moi rodzice się rozwodzą, mam myśli samobójcze - czy to depresja? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Płaczliwość u nastolatki i niska samoocena – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Myśli samobójcze i brak wsparcia u rodziców – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Problemy ze szkołą u nastolatki – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Jak odzyskać chęć do życia po rozwodzie? – odpowiada Mgr Magdalena Golicz