Co oznacza ból żołądka podczas stresu?

Wiatam. Od stycznia mam stresujący czas. I w tym problem że gdy się zestresuje, lub pomyślę o czymś czego się obawiam zaczyna boleć mi żołądek/dwunastnica. Jest to tępy ból. Najbardziej boli z rana, wybija mnie to ze snu, pomaga gdy pogram na telefonie(jest najbliżej). W ciągu dnia kilka razy również boli. Czym jest to spowodowane? Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc

Witam Panią
Opisane przez Panią objawy prawdopodobnie mają
podłoże emocjonalne czyli są natury psychologicznej,
np. silne emocje, stres, napięcia nerwowe, lęki i niepokoje.
Z Pani opisu wynika, że dolegliwości
związane są ze stresującymi sytuacjami.
Stres wywołuje reakcje żołądkowe, a w związku
z tym przeżywa Pani silne emocje i stres,
co potęguje dolegliwości żołądkowe,
które Pani denerwują… itd.
Jedno i drugie znacznie utrudnia Pani
normalne funkcjonowanie, nie pozwala skupić się
nad tym co ważne i wywołuje niemiłe emocje…
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia
terapii psychologicznej, podczas której leczy się
nie tylko objawy choroby, ale również
dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Pozna też Pani strategie radzenia sobie ze stresem,
dzięki czemu niepożądane objawy zostaną
wyeliminowane.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, jeśli wykluczone zostały inne przyczyny zdrowotne (zawsze warto się w takich sytuacjach przebadać i upewnić, że są to bóle wyłącznie na tle psychosomatycznym) to polecam udać się do psychologa na konsultację. Oprócz potwierdzenia "diagnozy" może on nauczyć Pani sposobów na radzenie sobie ze stresem. Pozdrawiam

Witam Panią. Sama Pani dostrzega możliwy związek pomiędzy stresem a odczuwanym bólem. Zachęcam jednak Panią do zbadania sytuacji dwutorowo. Warto zgłosić się do lekarza i wykonać niezbędne badania. Bywa tak, że to co dzieje się w naszej sferze psychologicznej przynosi skutki w sferze somatycznej. Proszę zbadać stan swojego zdrowia somatycznego. Drugi tor to pomoc psychologiczna. Proszę udać się do bezpośredniego kontaktu z psychologiem, żeby wypracować skuteczne dla Pani sposoby radzenia sobie ze stresem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/