Jak leczyć nadpotliwość podczas stresu?

Witam, od jakiegoś czasu męczy mnie nadpotliwosc, podczas stresu,podniecenia i emocji strasznie pocę się od pasa w dół(łydki,uda,pachwiny,krocze), co moze byc przyczyna i do jakiego lekarza sie zgłosić.

Witam Panią
Jeżeli przyczyną nadmiernego pocenia się są przeżywane
emocje i stres, to przede wszystkim należy uporać się
z kontrolowaniem emocji i ze stresem.
Nie opisała Pani żadnej sytuacji.
Często jest tak, że przyczyną tego typu problemów
jest niska samoocena spowodowana przykrymi
doświadczenia z przeszłości, która powoduje, że w relacjach
z innymi ludźmi czujemy niepewność, frustrację i dyskomfort.
Pojawia się też problem z kontrolowaniem własnych emocji,
a organizm reaguje nadmiernym poceniem .
Dlatego przede wszystkim należy dotrzeć do źródła problemu.
W leczeniu tego typu dolegliwości bezpieczną
i najskuteczniejszą metodą jest psychoterapia.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Myślę, że powinien Pan zacząć od wstępnej wizyty, u lekarza pierwszego kontaktu, który zadecyduje, co dalej.

Być może wskazana byłaby konsultacja u psychologa.

Życzę Panu dobrych wieści,
Irena Mielnik-Madej

Witam Pana. Po przeczytaniu Pana postu mam takie podejrzenie, że opisany przez Pana objaw może być natury psychogennej (czyli stoją za nim czynniki natury psychologicznej). Być może warto przyjrzeć się obecności stresu w Pana życiu i opracować sposoby radzenia sobie z jego natężeniem. Bardzo Pana zachęcam do bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Proszę tego nie odraczać choćby z powodu tego, że zapewne opisany przez Pana objaw wywołuje uczucie dyskomfortu, co dodatkowo może nasilać reakcje stresowe. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/