Ataki lękowe i oznaki silnego stresu po wybuchu emocji

Witam. Tydzień temu miałam dosyć niemiłe przeżycie, które spowodowało ,, wybuch" dosyć silnych emocji. Od tego czasu nie mogę psychicznie wrócić do siebie. Mam ataki lękowe i cały czas czuję wielki stres nie wiadomo czym spowodowany ( też ciało daje znaki silnego stresu: problemy ze snem zawodzenie układu pokarmowego). Mam wahania nastroju jak już myślę, że jest ok to za chwilę znów nadchodzi fala złego samopoczucia. Czy powinnam poczekać aż samo przejdzie czy udać się do jakiegoś specjalisty?

Witam,
zdarzenie, o którym Pani wspomina miało miejsce niedawno, co powoduje że Pani doświadczenia, objawy mogą być bezpośrednio z nim związane. Istnieje wiec możliwość, że stany o których Pani pisze miną z czasem. Niestety z uwagi na bardzo ograniczoną ilość informacji jakie Pani podała, trudno jest ocenić to czego Pani doświadcza i w jaki sposób symptomy będą się rozwijały. Jeśli wiec doświadczane stany są trudne i chciałaby uzyskać Pani na ich temat więcej szerokich i bardziej dostosowanych do sytuacji informacji zachęcam do kontaktu z psychologiem. Konsultacja taka może pozwolić Pani na lepsze zrozumienie doświadczanych stanów, a także obniżyć ich nasilenie
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry, nie pisze pani co spowodowało wybuch silnych emocji. Jeżeli jest to pierwsza taka sytuacja proszę poczekać jeszcze kilka dni i jeżeli stres nie ustąpi zachęcam do konsultacji z psychologiem. Jeżeli z kolei takie sytuacje powtarzają się często proszę nie czekać i skonsultować się z psychologiem. Pozdrawiam.