Drżenie rąk po silnych emocjach i stresie

Przezylam w ostatnim czasie duzo stresu, silne emoce i od tego czasu drża mi dłonie jestem przerazona czy niedobor jakis witamin bo co prawda mało jem....co powinnam zrobic??? boje sie to strasznie krepujace
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Silne emocje mogą odbić się nie tylko na psychice, ale również na stanie somatycznym organizmu. Uboga dieta dodatkowo mogła przyczynić się przy tym do powstania niedoborów elektrolitów czy anemii. Nie ma w tym nic krępującego, ani dziwnego. Proszę zatem spokojnie udać się do lekarza rodzinnego, który wykona podstawowe badania.

Mgr Iwona Siudak Psycholog, Olkusz

Drżenie rąk to jedna z możliwych oznak fizjologicznych silnego stresu; mówi się że stres odkłada się w ciele; proszę się nie przerażać - często relaks, ruch fizyczny, pływanie itp. aktywność fizyczna, sport pomagają i zaakceptowanie faktu, że tak może być i minie. Jęśli te oznaki po ok 2 miesiącach nie miną warto skonsultować się z psychologiem (może także nauka relaksacji i trening autogenny- będą pomocne w wyciszaniu fizjologicznych objawów stresu) Pozdrawiam Iwona Siudak -psychoterapeuta. psycholog