Pieczenie podobne do zgagi a stres

Witam mam problem z jedzeniem. Mianowicie przez ostatnie dwa tygodnie bardzo się stresowalem. Gdy jen śniadanie mam odruch wyniotny, po kolacji jak leżę odczuwam pieczenie jak zgaga.Bardzo proszę o odpowiedź co to może być.

Witam. Często silny lub przewlekły stres powoduje reakcję ze strony układu pokarmowego (jelit, żołądka, przełyku). Może pojawić się ból, ucisk, mdłości, utrata apetytu. Proszę rozważyć regularne (tzn. codzienne) stosowanie technik redukcji stresu (np. progresywna relaksacja, trening autogenny, techniki oddechowe), a także (jeśli problem będzie się utrzymywał) skorzystanie z konsultacji z psychologiem w celu przyjrzenia się sytuacjom stresowym i możliwościom ich zmiany bądź wypracowaniu innego sposobu widzenia i reagowania. Pozdrawiam, Ewa Kałuża, resilience.com.pl.

Trochę zby mało informacji aby postawić diagnozę. Jednak proszę wziąć pod uwagę, że to stres jest na ogół przyczyną nadkwasoty, którą Pan tutaj opisuje, refluksu czy wrzodów żołądka. Sugerowałbym działanie dwutorowe - przeprowadzenie gastroskopii (szczególnie ze względu na objawy nadkwasoty i odruch wymiotny)
i zredukowanie stresu, przy pomocy profesjonalnych metod który mógłbym Panu zaoferować, Pozdrawiam