Co powoduje ucisk w gardle i w żołądku podczas stresu i jak poprawić relacje z mamą?

Witam mam 22 lata i mam problem z mamą, choć się bardzo staram to ona robi z igły widly często sama zaczyna o bye co i zwala wszystko na mnie odkąd się z nią kłócę albo mam stres nie wiem co to mam ucisk w gardle, bezsenność, ucisk na żołądek twarz mi się robi czerwona rómieńce itp dodam iż trenuję kulturę ciała 2 lata i zero wsparcia od niej mam dietę puls prawidłowy, wszystkie badania też co robić. jakieś rady jak się wyciszyć i jak coś mówi to krzyczy i ciągle klnie nie jest to normalne

Podobne objawy (ucisk w gardle, napięcie, zaburzenia snu itp) mogą pojawiać się także na tle emocjonalnym. Opisana przez Pana sytuacja rodzinna (konfliktu z mamą) także wskazywałaby na to. Jeśli zatem wykluczył Pan inne zaburzenia, a Pana trening i stosowana dieta są racjonalne- warto zgłosić się do psychologa i rozpocząć psychoterapię. Jest to najlepsza metoda poradzenia sobie z zaburzeniami nerwicowymi.

Witam, uścisk w gardle, żołądku jest reakcją stresową, lękową. Sytuacja w domu, przewlekły stres wywołany konfliktem z matką wpływa na Pana samopoczucie. Napisał Pan że w związku z tym odczuwa również bezsenność. Aby się wyciszyć, obniżyć poziom stresu może Pan wykorzystać ćwiczenia relaksacyjne np. Progresywna relaksacja mięśni metodą Jacobsona. Proszę skorzystać również z konsultacji z psychologiem, zastanowić się jak zacząć sobie radzić w sytuacjach konfliktowych z rodzicem, przyjrzeć się tej relacji, jak reagować w sytuacji stresu.
Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl