Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odruch wymiotowania a stres

Witam. Mam taki problem, który trwa od listopada. Otóż problem polega na tym, że podczas zjazdów na Uczelni ( studiuję zaocznie) nie mogę nic zjeść bo czuję odruch wymiotny i dwa razu wymiotowałam nawet po soku. Jak jestem w domu czy gdzieś indziej wychodzę to jest ok czasem tylko ten odruch się zdarzył ale to rzadko. Nie wiem czy to może być spowodowane stresem? Wcześniej tak nie miałam a jestem na drugim roku. Na początku myślałam że to zatrucie ale nie. Dodam, ze nic mnie nie boli.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Jak radzić sobie ze stresem?

Witam,

Owszem, to może być objaw stresu. To, że reakcja nie występowała rok wcześniej nie znaczy, że tak nie jest. Proponuję wykonać na wszelki wypadek podstawowe badania krwi, a jeśli okażą się dobre, udać się do uczelnianego psychologa.

Pozdrawiam

Psycholog w trakcie certyfikacji z psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
0

Dzień dobry, zachęcam do przeprowadzenia konsultacji u psychologa, który zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0

Witam,
oczywiście pani dolegliwości mogą być spowodowane stresem czy lękiem. Myślę, że warto upewnić się u lekarza rodzinnego (który ewentualnie może skierować panią na jakieś badania czy konsultacje) czy fizycznie jest wszystko w porządku. Jeśli wykluczy się przyczyny somatyczne pani dolegliwości to najlepszym kierunkiem będzie udanie się do psychoterapeuty czy psychologa na konsultację.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy