Podejrzenie urojeń u matki przy mobbingu w pracy

Mama jest pielęgniarką. Dwa lata temu zmieniła pracę i już po miesiącu chciała rezygnować ze względu na koleżankę, która stosuje wobec niej mobbing. Sytuacja ta trwa już prawie dwa lata i mama w końcu chce przestać milczeć i powiedzieć o tej sytuacji przełożonym. Poszłam z mamą do psychiatry po zwolnienie lekarskie gdyż nie chce aby mama nadal tam tkwiła. Psychiatra stwierdził u mamy urojenia i kazał jej zgłosić to przełożonym. Ma się wtedy okazać czy ona jest chora. Czy lekarz może mieć racje?
KOBIETA ponad rok temu

Czy poza tym mama zachowuje się dziwnie, inaczej?? Może lekarz psychiatra użył tego określenie w sensie potocznym a nie diagnostycznym?

Dzień Dobry Pani,

Trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na Pani pytanie.

Osoba poddawana przewlekającemu się mobbingowi może mieć również symptomy wskazujące na urojenia.
Proponowałabym ponowną kontrolną konsultację specjalistyczną.

Z życzeniami powodzenia,
irena.mielnik.madej@gmail.com