Mam dobry słuch, ale nie rozumiem co się do mnie mówi

Witam. Mam problem mam bardzo dobry słuch ale nie rozumiem co sie do mnie mówi Każde wypowiedziane zdanie przez kogoś wylatuje mi z głowy a nawet nie dociera to do mnie nie dociera Ostatnio przez te dolegliwości mam problemy w pracy, popełniam błędy szef się na mnie wkurzył potem koleżanka że stanowiska zaczęła takim ironiczny podniesionym głosem mowic ,, Mówiłam że to ma być tak ''. Zawsze i wszędzie stosowano wobec mnie mobbing na koloniach w szkole i w każdej pracy Każdego dnia budzę się ze smutkiem i boje się iść do pracy nic mnie nie cieszy mam spadek libido , nie wiem co mam robić

Dzień dobry, współczuję Pani ponieważ opisane objawy występują często w sytuacjach, gdy doświadczamy silnego stresu, zwłaszcza takiego, który powoduje szybki wzrost poziomu lęku wpływając na nasze zasoby poznawcze. Inaczej mówiąc, prawdopodobnie przez chwilę, z powodu bardzo intensywnych emocji, nie ma Pani dostępu do siebie i swojej wiedzy. Zachęcam do psychoterapii, która pomoże radzić sobie w takich sytuacjach, zarówno z własnymi emocjami, poprzez pomoc w obniżeniu lęku i odblokowaniu innych uczuć, aby docierały do Pani słowa innych, jak i z ludźmi np. poprzez stawianie im granic, nie godzenie się na podnoszenie głosu wobec Pani itd.
Oczywiście warto również zasięgnąć opinii innych specjalistów, mając na uwadze jednak, że w każdym przypadku stres może wywoływać i nasilać opisane dolegliwości. Życzę powodzenia, Beata Szulik-Bomba

Dzień Dobry Pani,

W odpowiedzi na Pani pytanie warto byłoby skontaktować się osobiście
z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia psychoterapeutycznego (szczególnie gdy, za słowami Pani: "stosowano wobec mnie mobbing na koloniach w szkole i w każdej pracy Każdego dnia budzę się ze smutkiem i boje się iść do pracy nic mnie nie cieszy mam spadek libido... ." co wskazuje na odpowiedź Pani organizmu na przewlekający się stres).

Do rozważenia kontrolna konsultacja neuropsychologiczna, celem oceny funkcji poznawczych (pamięć, uwaga, koncentracja).

Z życzeniami dla Pani szczęścia oraz radości!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605