Spadek samooceny, lęki przy nerwicy

Witam,Od roku leczę nerwicę.4lata temu byłam ofiarą mobbingu,co spowodowało silny stres, wręcz paniczny lęk. Sytuacja ta doprowadziła do tego że bałam się ludzi, brak zaufania to nie jedyny problem.lęki dotyczyły kontaktów z ludźmi, osądem,spadkiem samooceny. Dodam że jestem dość ambitną osobą.Choroba wyjęła mi z życia 4 lata, nie spotykałam się z znajomymi, nie pracowałam,ocknęłam się pól roku temu,żete lata mi uciekły,mam poczucie straty i złości,czuję że wszystko co dobre odeszło.Co robić?

Witam, aby powrócić do równowagi i uporać się z problemami gorąco namawiam na psychoterapię, dobre efekty w tym przypadku może dać terapia poznawczo-behawioralna. Pozdrawiam!

Witam serdecznie,

pojawia się pytanie jak dokładnie dotychcasz była leczona nerwica u Pani. Czy wyłącznie farmakologicznie przez psychiatrę, czy również przy wsparciu psychologa?
Mobbing może pozostawiać bardzo trwałe ślady na psychice osoby, która jest jego ofiarą. Słusznie Pani zauważyła, że Pani stan, jest wynikiem doświadczeń w pracy zawodowej, jakie ma Pani za sobą. Wynika, że praca była dla Pani sposobem na samorealizację, spełnienie ambicji i celów zawodowych, tym silniej doświadczenie mobbingu odbiło się na Pani, ponieważ w jakiś sposób naruszało Pani system wartości dotyczący strefy zawodowej.
Z Pani opisu wynika, że sytuacja ta odbija się na Pani życiu osobistym, wpłynęła na relacje z życia prywatnego. W konsekwencji z lęku przed ludźmi, nieświadomie unikała Pani osób, które mogłyby być potencjalnym wsparciem dla Pani.
Na pewno jest to sytuacja bardzo trudna dla Pani, przeżywa Pani wewnętrznie trudne emocje - poczucie straty, złość, bezsilność.
Sugerowałabym w trosce o samą siebie, poszukać w Pani miejscu zamieszkania, bądź możliwości indywidualnych spotkań z psychologiem bądź grupy terapeutycznej, skierowanej konkretnie do osób , które doświadczyły bądź
doświadczają mobbingu.
Może poniższy link okaże się dla Pani pomocny:
http://osa_stow.republika.pl/kontakt_punkty.html
Ważne jest jednak, aby opróćz psychologa pozostać również pod opieką psychiatry, który zaleci stosowne leki.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl

Witam doradzam konsultacje z lekarzem psychiatrą a następnie podjęcie spotkań z psychoterapeutą, który pomoże uporać się Pani z trudnymi doświadczeniami oraz obecnym stanem. Pozdrawiam serdecznie.