Uczucie lęku i znerwicowania i problemy w byciu sobą

Witam. Wiem kim jestem, czuję jak przeżywam wszystko wokół, mam swoje poglądy, styl bycia, indywidualizm, jednak nie potrafię być taki jestem w my ślach. Kiedyś potrafiłem..Przy ludziach jestem sztywny, zdystansowany, ' na siłę 'luźny i fajny'...Nie potrafię być tym kim byłem dawniej. Doznałem mobbingu i wiele lat czuję się zlękniony, znerwicowany. Dopasowuję się do swojego wizerunku, który nie jest prawdziwy . Jestem inny! Pełen życia radości humoru energii..Ale w środku. Co to jest..?

Proszę zapisać się do psychoterapeuty a wcześniej popróbować innego grona znajomych niż osoby mobbingujące.Z jakiegoś powodu Pana niepewnośc ujawniła się pod naciskiem a być może własnie dlatego padł Pan jego ofiarą,że już wtedy tej pewności nie było.Ludzie tę "sztywnośc"i nienaturalnośc bardzo szybko zauważają i zazwyczaj grają na niej.
Pozdrawiam i zachęcam.

Być może emocja związane z trudnymi sytuacjami nie zostały jeszcze przepracowane i domknięte. Teraz przenoszą się na wszystkie inne sytuacje trudne w pracy. Zmiany Pana funkcjonowania i lęk przed byciem sobą wynika być może z lęku przed odrzuceniem, utrata aprobaty społecznej, porażką, której wcześniej Pan doświadczył. Zachęcałabym do spotkania z psychologiem i przepracowania emocji, a także potrzeb i oczekiwań czy możliwości. Zmiana jest możliwa, a tym samym poczucie wartości, pewności siebie i bezpieczeństwa!