Problem z określeniem uczuć u homoseksualisty

Witam Posiadam problem z psychiką a bardziej z uczuciami. Jestem gejem , miałem raz chłopaka pół roku ale z nim zerwałem bo przez pół roku nie potrafiłem określić czy go kocham czy nie... Teraz znowu poznałem bardzo fajnego chłopaka , po spotkaniu , powiedział mi że mnie pokochał i się zapytał mnie o to samo , ja znowu nie potrafiłem , nie potrafię określić czy kocham czy nie.... . Czy to może być niestabilność uczuciowa , nie wiem co czuję do danej osoby... Proszę o pomoc i pozdrawiam

Martwi się Pan swoja sferą emocjonalną, swoim rozpoznawaniem i odczuwaniem różnych emocji. Trudno określić czy Pana niewielkie doświadczenie w relacji z druga osobą czy też młody wiek a może coś zupełnie innego, coś co może ma związek z relacjami w Pana rodzinnym domu, mają wpływ na Pana doznania. Wydaje mi się, że powinien Pan z kimś porozmawiać, z kimś do kogo ma Pan zaufanie, kogo darzy Pan sympatią. Być może warto poobserwować "problem" na terapii ale może być też tak że po pół roku lub po kilku spotkaniach nie musi Pan wiedzieć czy kogoś kocha czy nie, nie zawsze bowiem miłość rodzi się błyskawicznie i zawsze tez tak błyskawicznie potrafimy ją zdefiniować.

Witam, odpowiedź na Pana pytanie nie jest jednoznaczna i nie musi oznaczać niestabilności uczuciowej. Nie da się także rozwiązać tego na forum, polecam zgłoszenie się do psychologa, gdzie wspólnie podczas wizyt przyjrzy się Pan lepiej tej sytuacji, określi i ewentualnie ponazywa uczucia, przepracuje inne problemy.Pozdrawiam serdecznie.