Jak okazywać uczucia?

Witam , mam problem z określeniem uczuć . Jestem 18-letnią dziewczyną , natomiast w związku z chłopakiem jestem od około dwóch lat z dwoma miesiącami przerwy. Nie jestem w stanie okazać uczuć , nie interesują mnie sprawy intymne , pocałunki . Również nie cieszy mnie fakt że powie mi jakiś miły komentarz czy napisze mi dłuższą wiadomości jak to on mnie kocha , czasem nawet się przez to denerwuje. Obrzydzają mnie jego czynności na które nie zwracałam kiedyś uwagi . Mam wrażenie, że on nie rozumie co się do niego mówi , pyta o takie rzeczy , które powtarzam mu kilka razy dziennie. Od jakiegoś czasu widzę w nim dziecko , przez jego " gimnazjalne" zachowanie, mimo, że jest starszy o kilka lat . Przez to wszystko nie chce zostawać z nim sama , jeżeli się widujemy to staram się zaaranżować spotkanie w grupie znajomych. Gdy zostajemy sam na sam nawet nie mamy o czym rozmawiać , on cały czas dąży do intymnej sytuacji , natomiast ja staram się jej jak najbardziej uniknąć. Nie chcę się z nim kochać , lepiej mi bez tego, nie czuję takiej potrzeby. Myślałam o zerwaniu , jednak boje się tego zrobić , nie wiem czy go kocham czy nie . Są momenty, w których dobrze mi się z nim rozmawia i czuje że chciałabym żeby mnie przytulił i poprostu był . Ale przeważają takie dni, że potrafi na mnie nakrzyczeć albo takie, że używam wymówek żeby tylko z nim nie pisać czy też się nie spotkać bo nie mamy o czym rozmawiać . Rozmowy są o pogodzie , zawsze ja mówię , jak nie ma tematu wymyślam , jemu zazwyczaj temat nie pasuje i się denerwuje albo nawet potrafi usnąć i znowu jest cisza. Zdarza się dość często, że wymusza na mnie żebym powiedziała mu , że go kocham , albo jak bardzo go kocham , wymusza żebym dała mu jakiś komplement .. nie cierpię tego ,to jest takie dowartościowanie na siłę . Proszę o radę , co ja mam zrobić . Rozmowa z nim nie wchodzi w grę .. nie da się . Przy ostatnim rozstaniu , gdzie przerwa trwała 2 msc , mówił a raczej krzyczał , popłakał się , potem wręcz nie dawał mi spokoju .. wiem że on mnie kocha , jednak nie wiem co czuje ja . Jeśli należy zakończyć związek to jak ? Nie wiem co mam zrobić

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wybrać się do psychologa najlepiej razem z partnerem