Jakmna nowo rozbudzić uczucie w partnerze?

Witam, pół roku temu rozpadł się mój związek, byliśmy ze sobą 2 lata i planowaliśmy nawet ślub. Nigdy się nie kłóciliśmy. Aż do pewnego dnia gdy z dnia na dzień mnie porzucił. Kocham go bardzo mocno cały czas mamy ze sobą kontakt, rozmawiamy, widujemy się itd. Od jakiegoś miesiąca zaczęliśmy się spotykać na tzw sex bez zobowiązań, wyszło spontanicznie podczas jednego ze spotkań obojgu nam tego brakowało. Teraz powtarza że jest mu zajebiscie podczas stosunku. Co zrobić by go odzyskać? Bardzo bym tego chciała. Cały czas mi na nim zależy nie potrafię się od niego odciąć. Może powinnam, aby zaczęło mu na mnie zależeć? Chciałabym obudzić w nim uczucie tak aby znów mnie pokochał, by dał nam drugą szanse. Nie wiem co robić.

Mgr Anna Byczko Psychologia

Szanowna Pani,

Bycie porzuconym w związku jest niezmiernie bolesnym doświadczeniem. Myślę jednak, że Pani intuicja względem sposobu poradzenia sobie w tej sytuacji jest słuszna. Przede wszystkim chodzi o szacunek wobec samej siebie. Jest to ważne, ponieważ to, czy szanujemy samych siebie, nasze potrzeby i uczucia, często warunkuje sposób, w jaki inni na nas patrzą.

Niestety nie jesteśmy w stanie zmusić nikogo do tego, aby nas pokochał, ale możemy pracować nad sobą tak, aby inni sami chcieli z nami być.

Bezwzględna dostępność uczuciowa, a tym bardziej seksualna może być czynnikiem, który utrudnia dostrzeżenie prawdziwej atrakcyjności.

Ciężko jest zerwać kontakt, który w znacznym stopniu pochłaniał nasze codzienne funkcjonowanie , jednak można postarać się zastąpić tą relacje innymi. Może warto zastanowić się nad regularnymi spotkaniami z innymi osobami tak, aby stały się nowym schematem codzienności lub też pomyśleć nad tym, czym tak naprawdę się interesujemy i dzięki zyskaniu czasu, zacząć rozwijać się w tej dziedzinie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego