Uczucie bycia niepotrzebnym

Witam. Mój problem polega na tym, że cały czas uważam iż jestem niepotrzebna, praktycznie każdy chłopak po pewnym czasie unika mnie bądź też ignoruje, czuje się niepotrzebna... Przejmuje się tym jak wyglądam, i całą sobą. Nie wiem jak sobie radzić z tym, może jest to żałosne ale czasami mam ochotę zniknąć. Prosiłabym o radę jak mam postąpić

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Rozterki i trudności, o których Pani pisze są naturalne. Warto jednak nie tylko skupiać się na swoich negatywnych stronach, wadach, ale zastanowić się nad swoimi zaletami, dostrzec to, co w Pani interesujące i ciekawe. Życzę powodzenia.

Być może przejmuje się za bardzo? I zamiast wypracować własne poczucie wartości, pewności siebie i asertywności, postrzega się Pani przez lustro społeczne, czyli to jak widzą Panią inni? Gdy za bardzo zabiega się o pozytywną opinię, często prowadzi to do uległości i zatracania siebie, a tym samym utraty atrakcyjności dla otoczenia- czyli do odwrotnego od zamierzonego efektu. Może tak właśnie jest w Pani przypadku?