Uczucie samotności i bycia niepotrzebną

Witam. Mam problem w związku. Jestem atrakcyjna, mężczyźni są mną zainteresowani, nie mam powodów do obaw. Jednak gdy jestem sama w domu czuję się niechciana, niepotrzebna, wmawiam mojemu partnerowi, że on mnie nie chce. Nie umiem tego powstrzymać. To powoduje wiele problemów. Podam przykład, wczoraj wrócił z Dominikany, zmęczony po podróży. Ja to rozumiem, ale i tak się z nim pokłóciłam, że nie chciał się spotkać. Czułam się niechciana, zdaję sobie sprawę, że niepotrzebnie. Dziękuję za rady.

Witam Panią. W opisanej przez Panią sytuacji dostrzegam konflikt wewnętrzny. Niepokoi mnie, że dyskutuje Pani ze swoimi uczuciami. Proszę uznać, że one bez powodu nie pojawiają się. Nawet jeśli nie wynikają bezpośrednio z obecnej sytuacji mogą być związane z doświadczeniami z przeszłości, które były zbyt trudne by stawić im czoła. Kiedy doświadczamy ciężkich, nieprzyjemnych sytuacji nasze poczucie wartości i samoocena też ponoszą dotkliwe koszty. Oprócz tego pojawiają się obawy a nawet lęk, które odnajduję w Pani poście. Jeśli moje hipotezy są prawdziwe proszę pomyśleć o bezpośredniej pomocy psychologicznej. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Dzień dobry,

problemy, które Pani opisuje mogą mieć wiele przyczyn i w moim rozumieniu dobrze byłoby, żeby porozmawiała Pani z psychologiem, i rozważyła podjęcie psychoterapii.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski

Witam
Warunkiem udanych relacji w związku
jest m.in. adekwatna samoocena i poczucie
własnej wartości, które pozwala spojrzeć na siebie,
partnera i relację z odpowiedniej perspektywy.
Pani zachowanie wynika stąd, że czuje Pani
ciągłą potrzebę potwierdzania własnej wartości
w oczach partnera.
Niskiej samoocenie często towarzyszy lęk
przed odrzuceniem, brak kontroli
nad emocjami i powtarzające się konflikty,
co pogłębia jedynie niską samoocenę
i poczucie przygnębienia.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny
i znalezienia właściwego rozwiązania problemu
jest terapia psychologiczna.
Pozdrawiam serdecznie