Dlaczego mój chłopak mnie kontroluje?

Dlaczego mój chłopak mnie kontroluje? Próbowałam z nim rozmawiać ale on dalej się tak samo zachowuje. Mówi że mi ufa ale zachowuje sie jakby mi nie ufał. I zauwazyłam tez że jakby chciał mną kierować, bo mówi że on wie co jest dla mnie najlepsze, czuję ze dusze sie w tym związku...

Może to wynikać z lęku, niskiej samooceny, braku poczucia własnej wartości i pewności siebie, która podważa zaufanie do ludzi i poczucie bezpieczeństwa. Także wcześniejsze trudne doświadczenia mogą być przyczyna nadmiernej kontroli.
Warto oprócz rozmowy, jasno i wyraźnie postawić granice. Zakomunikować, jakie zachowania są dla Pani niedopuszczalne. Jeśli sytuacja nie zmieni się na taką, którą będzie Pani akceptować, warto się zastanowić, czy ta relacja ma szanse na powodzenie? Innym rozwiązaniem jest konsultacja psychologiczna chłopaka- miałby szanse popracować nad swoją potrzebą kontroli, brakiem poczucia bezpieczeństwa i zaufania w relacji, przyjrzeć się ich przyczynom i możliwościom zmiany.