Dlaczego mam lęki w szczęśliwym związku?

Witam. Od 0,5 roku spotykam się z mężczyzną, z którym chciałabym już ułożyć sobie życie. Gdy jest przy mnie czuje się cudownie. Uświadamia mnie codziennie, że jestem dla niego bardzo ważna. Od paru dni zaczęłam się stresować, myśleć negatywnie o naszym związku, mam leki że to juz koniec a to wszystko dlatego bo w poprzednim tygodniu widzieliśmy się bardzo rzadko chodź mieszkamy od siebie w odległosci 25km. Mam 28 lat i boje się, że zostane sama.

Dzień dobry, aby odpowiedzieć na Pani pytanie skąd ataki lęku proponuję umówić się na konsultacje psychologiczną . Rozumiem że wszystko obecnie układa się w Pani życiu dobrze a i tak nie czuję się Pani bezpiecznie. Ewidentnie lęk jest przed odrzuceniem ale nie wiemy co go wywołuje. Spotkanie z psychologiem pozwoli odkryć przyczynę.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam Panią Serdecznie,

Myślę, że pomocną byłaby dla Pani praca nad poczuciem własnej wartości.

Proszę skorzystać z takiego warsztatu rozwojowego albo porozmawiać o tym temacie z psychologiem.

Życzę Pani szczęśliwej relacji,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią
Warunkiem udanych relacji w związku
jest m.in. adekwatna samoocena i poczucie
własnej wartości, które pozwala spojrzeć na siebie,
partnera i relację z odpowiedniej perspektywy.
Pani zachowanie wynika prawdopodobnie stąd,
że czuje Pani ciągłą potrzebę potwierdzania własnej wartości
w oczach partnera.
Niskiej samoocenie często towarzyszy lęk
przed odrzuceniem i brak kontroli nad emocjami
co pogłębia jedynie niską samoocenę
i poczucie przygnębienia.
Dlatego zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii.
Psychoterapia pozwoli Pani wzmocnić poczucie
własnej wartości a także spojrzeć na siebie,
na innych ludzi, a zwłaszcza na mężczyzn
z odpowiedniej perspektywy, a następnie stworzyć
satysfakcjonujący związek z mężczyzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu ze mną.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl