Jak radzić sobie z niską samooceną i desperacją?

witam mam 23 lata i mam problem z niską samoocena , codziennie czuje się zdolowany i zdesperowany , wydaje mi sie że jestem nikim i na nic nie zasługuje, nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić, bardzo proszę o pomoc

Witam, napisał Pan że ma niską samoocenę, myśli o sobie że nie zasługuje na nic, czuje się zdesperowany. Proszę skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapii. Potrzebuje Pan wsparcia, dłuższej rozmowy. Zastanowić się jak odzyskać wiarę w siebie, swoje możliwości, zacząć siebie doceniać, co chciałby Pan zmienić na początek. Wyznaczać sobie małe cele do zmiany. Może Pan skorzystać z telefonu zaufania: 116 123 (http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html)
Pozdrawiam

Witam Pana. Z pewnością to co Pan opisał w swoim poście ma swoje źródło. Należy je odkryć by zastosować odpowiednie oddziaływania mające na celu poprawę obrazu siebie i poczucia własnej wartości. Proszę nie próbować już dłużej radzić sobie z tym o własnych siłach. Spotkanie z doświadczonym psychologiem może być bardzo pomocne. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam Pana.
Wszystko o czym Pan pisze, wydaje się mieć źródło w Pana niskiej samoocenie.
Aby móc ją zmienić trzeba odnaleźć jej przyczyny i pracować nad zmianą nad Pana myśleniem na własny temat, relacji z innymi ludźmi i pewnie w różnych, innych obszarach.
Metodą temu służącą jest psychoterapia, do której gorąco Pana namawiam.

Pozdrawiam i życzę dobrych zmian w życiu.
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

Witam Pana
Bardzo często niska samoocena, a czasami też przykre
doświadczenia z przeszłości utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie, nie pozwalają skupić się
nad tym co ważne i wywołują niemiłe emocje, zabierając
tym samym całą radość życia.
Mogą też prowadzić do izolacji społecznej.
Dlatego zachęcam Pana do terapii psychologicznej,
która pozwoli Panu spojrzeć na siebie i innych ludzi
z odpowiedniej perspektywy, a także wzmocnić
poczucie własnej wartości i nawiązać właściwe relacje
z ludźmi.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu ze mną.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, niestety nie będę oryginalna i również zachęcam Cię do terapii, która pomoże Ci podnieść poczucie własnej wartości i odnaleźć więcej radości w każdym dniu (a jeśli faktycznie nie znajdziesz żadnych powodów żeby się tymi dniami cieszyć, to pomoże Ci dokonać w życiu większych zmian, które wreszcie dadzą powód do odczuwania tej radości- tak czy siak, nie możesz przegrać ;) ) pozdrawiam, Monika