Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 8 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Strach przed okazywaniem uczuć

Jestem z chłopakiem już ponad pół roku i raz już z nim zerwałam potem do siebie wróciliśmy .Wczoraj Rafał powiedział mi, że nie kocha mnie tak jak dawniej że uczucie już trochę wygasło, bo nie potrafię pokazać mu tak naprawdę co czuje i mam mu dać czas i odpowie mi za parę dni czy chce byś ze mną . Boje się że go stracę nie mogę czekać za bardzo mnie to boli ciągle płaczę i nie wytrzymam jak on zerwie ze mną . Ma racje bo boje się mu pokazywać co do niego czuje co mam robić?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Czy warto do siebie wracać po rozstaniu?

Witam. Obawia się Pani czegoś co ma się wydarzyć, a to już się wydarzyło. Chłopak już powiedział ważne rzeczy, że uczucie trochę wygasło. To na pewno ogromnie boli jak się kogoś kocha a ten ktoś przestał, rozumiem cierpienie, ale niestety nie ma Pani wpływu na jego uczucia. W sumie zawsze można powiedzieć, ze lepiej teraz niz jeszcze później (np po ślubie) by się odkochał.
Magdalena Brabec

0

Warto rozmawiać, pytać, mówić o swoich uczuciach, potrzebach i oczekiwaniach. Chłopak dał do zrozumienia czego potrzebuje, a także tego, że te potrzeby były w związku zaniedbywane. Jest szansa, że będą Państwo próbowali zbudować relacje od nowa i wtedy warto pamiętać o tym, by jasno i szczerze mówić sobie o tym, co czujemy i czego potrzebujemy. Obecnie może warto faktycznie dać chłopakowi czas, jednak pokazać także, ze Pani zależy (bo w tym obszarze były wcześniej deficyty).

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy