Mieszane uczucia wobec dziewczyny, która leczy się na depresję

Mieszane uczucie,nie chcę robić nadzieji,dziewczyna do mnie nadal coś czuje,mówiła,że ma dni takie że tęskni,Kamilek to tam ,to, ale leczy się u psychologa na depresje,i psycholog narzucił jej myślenie o sobie,i wyjście ze swoich problemów,i ona mówi że nie wie jak będzie się zachowywać po skończonej terapii,raz mieliśmy podobnie,tylko bez kłótni,i wróciliśmy do siebie,więc jak teraz się zachowywać,wtedy jej pokazałem że mi zależy,wspierałem ją,wtedy podobnie mówiła,więc jak mam się zachować.?

Coś co się "burzyło" jakiś czas, potrzebuje podobnego czasu, by się na nowo zbudować. Odbudowanie poczucia bezpieczeństwa, zaufania, bliskości, zaangażowania i intymności to niełatwa sprawa, szczególnie, że nie zaczynają Państwo "od zera" tylko z balastem jakichś trudnych wydarzeń. Warto zatem dać sobie czas, dużo rozmawiać, pytać, starać się znajdować wspólne wartości, poszukiwać zachowań, które wzmacniają więź, zbliżają. Ważne, żeby podobne działania były obustronne, by byli Państwo w tym razem.

Witam,
zaleciłabym szczerą rozmowę o potrzebach dziewczyny ale także i pana potrzebach. W takich sytuacjach zawsze warto o szczerość, także względem siebie oraz o ustalenie sytuacji, nawet w szczegółach. Być może istniała by także możliwość konsultacji u terapeuty dziewczyny, może będzie on mógł odpowiedzieć na Pana pytania, jak Pan się ma zachowywać. Zawsze można także skorzystać z pomocy psychoterapeuty par, taka osoba na prawdę pomaga znaleźć rozwiązania takich sytuacji o których Pan pisze. Pozdrawiam i życzę powodzenia.