Dlaczego czuję strach przed okazywaniem uczuć?

Jestem z chłopakiem juz 9 lat. Mieszkamy razem. Miewalismy te gorsze i lepsze chwile. Aż w końcu pewnego dnia przyszedł i oświadczył mi ze się wyprowadza poniewaz on nie chce tak już dłużej żyć. Mianowicie chodziło mu o to ze ja nigdy nie mówiłam mu ze go kocham ze nie przytulalam go zbyt często. Ze poprostu miałam go gdzieś - ze był mi obojętny. Ale tak nie było i nie jest. Kocham go bardzo i jest dla mnie ważny. Nie umialam mu powiedzieć ze go Kocham chociaż go kocham. Nie wiem dlaczego tak sie działo? ! Poprostu nie umiem wyrażać słowami tego co czuje. Chciałabym to zmienić ale nie wiem jak?!

Szanowna Pani,
komunikacja jest formą przekazywania swoich oczekiwań, chłopak cierpliwy, wytrzymał 9 lat i raptem uświadomił sobie, że nie słyszał słowa "Kocham Cię", przecież uczucia można wyrażać czynami, a samo słowo jest często bez pokrycia. Można mówić każdemu, kto tylko chce to słuchać, oczywiście generalizuję. Wskazana jest szczera rozmowa, pomocna może być psychoterapia par. Jeśli chłopak się, nie zdecyduje, zalecane jest dla Pani indywidualne wsparcie psychoterapeutyczne - polecam paradygmat poznawczo - behawioralny. Pozdrawiam serdecznie

Witam
Aby nauczyć się mówić o swoich uczuciach najlepiej się zgłosić na psychoterapię podczas której trzeba pracować ze swoimi emocjami i uczuciami , co w efekcie przynosi lepszą nad nimi kontrolę oraz podnosi umiejętność ich nazywania, oraz mówienia o nich.
Pozdrawiam
Anna Szyda