Strach przed okazywaniem uczuć i emocji

Mam 18 lat ludzie mówią , że jestem bardzo wycofana emocjonalnie abo ,że nie mam uczuć. To nieprawda jestem osoba bardzo emocjonalną i wrażliwą ale nie umiem i boję się to okazywać.Praktycznie nie utrzymuje kontaktów z ludźmi lubię samotność , jednocześnie cierpię z jej powodu , chcę kontaktu z ludźmi ale się boje. Z tego powodu nie chodzę do szkoły od 16 roku życia. Unikam wychodzenia z domu.Mam silne skłonności do fantazjowania,nie odczuwam zainteresowania zarówno pochwałami, jak i krytyką.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Czy depresja jest chorobą śmiertelną?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Jest przyczyną wielu przykrych dolegliwości, czy jednak może doprowadzić do śmierci? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam. Wygląda na to, że jest Pani bardzo wrażliwą osobą. Unika Pani kontaktów z ludźmi i jednocześnie cierpi Pani z tego powodu. W tego rodzaju problemach skutecznym sposobem leczenia bywa psychoterapia. Pozdrawiam

0

Jeżeli równocześnie unika Pani kontaktu z ludźmi i woli samotność, ale z drugiej strony go Pani pragnie oraz jeśli z powodu lęków rezygnuje Pani z edukacji, wówczas należy przemyśleć korzyści i straty płynące z dalszego utrzymywania stanu wycofania się. Jeżeli straty przewyższają korzyści, radziłabym zasięgnąć porady w poradni zdrowia psychicznego lub u specjalisty prywatnie aby dociec przyczyny takiego stanu i co go podtrzymuje.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty