Nieszczęśliwa miłość a złe samopoczucie

Witam, od ostatnich dwóch tygodni czuje się źle, ale zle psychicznie. Zaczełam uważać, że moje życie nie ma sensu, towarzyszy mi smutek, przygnębienie, ciągła płaczliwość. Dzieje się tak u mnie co jakiś czas.. zazwyczaj gdy spotykam fajnego mężczyznę i od razu się w nim zakochuje, w zaledwie kilka minut a potem rozpaczam, nie potrafie przestać o nim myśleć, myśle ze moje życie nie ma sensu bez niego. Co mam robić? Nie bardzo chce iść do psychologa..dlaczego tak szybko się angażuje? pomocy

Dzień dobry!

W dużej mierze określiła Pani swój "nawyk", skłonność, która jest dla Pani niekorzystna - szybko się Pani angażuje, "zakochuje się Pani w kilka minut", a następnie w związku z tym niespełnionym, nieszczęśliwym zauroczeniem odczuwa Pani smutek, poczucie bezsensu. Przyjrzenie się bliżej temu powtarzalnemu schematowi, zrozumienie go (kiedy i w jaki sposób się zaczął? co symbolizuje? do jakich innych sytuacji w Pani życiu jest podobny? jakie ma Pani z niego korzyści, a jakie straty? itp.), poszukiwać jego źródeł - jest możliwe w bliższym osobistym kontakcie, właśnie w relacji z terapeutą.

Pozdrawiam!

Dzień dobry, rozumiem, że odczuwa pani smutek z powodu niezrealizowanych fantazji. Warto się zastanowić dlaczego posiada pani tak silną tendencję do fantazjowania, czy w życiu realnym nawiązuje pani relacje z mężczyznami? Jak wyglądają pani relacje z ludźmi. Jeżeli dzieje się tak od długiego czasu zachęcam jednak do kontaktu z psychologiem. Pozdrawiam.