Nieszczęśliwa miłość do partnera

Mam problem ,zakochałam się w chlopaku z którym spotkałam się 2 tygodnie i uprawialam z nim seks ,zakochałam się w nim i to trwa do dziś a minęło już pół roku.Co powinnam zrobić ?

Dzień dobry.

Nie negując Pani uczuć, warto powiedzieć, że zakochanie się w kimś następuje nie tyle ze względu na wspólne uprawianie z nim seksu, ile ze względu na pewną "wspólnotę" poglądów, zainteresowań, wartości. Z Pani opisu wynika natomiast, że nie tyle się Pani zakochała, ile zauroczyła, ponieważ dwa tygodnie znajomości to trochę za mało, by poznać drugą osobę na tyle blisko, by odkryć ww. "wspólnotę".

Pomijając jednak faktyczne znaczenie użytych przez Panią wyrazów, można sądzić, że chyba zbyt pochopnie lokuje Pani swoje uczucia, a z całą pewnością zbyt szybko przechodzi Pani "od słów do czynów". Powyższe może wskazywać na Pani dużą potrzebę bliskości i głód poczucia bycia kochaną, które z kolei przyczyniają się do postępowania, zmierzającego do jak najszybszego "zatwierdzenia" potencjalnego związku poprzez seks, czyli do czegoś, co zwykle jest wynikiem chęci intymnego zespolenia się z parterem, po bliższym go poznaniu.

Sugerowałbym więc, by spróbowała Pani konsultacji psychologicznej, podczas której mogłaby Pani zbadać, co się takiego w Pani dzieje, że przypadkowy właściwie kontakt seksualny sprawił, że definiuje go Pani jako miłość.

Pozdrawiam.