Czy partner jest w stanie obdarzyć większym uczuciem?

Od 3 miesięcy jestem w związku z mężczyzna, którego kocham. Robię dla niego wszystko, daje z siebie 100%, jestem kochana, czuła, troskliwa. On mówi ‚i, ze jest mu ze mną dobrze, ze jest szczęśliwy, ze dobrze się ze mną czuje, ze pociągam go. Ale nie wie czy to jest właśnie to. Ciagle się waha. Nie wie czy będzie umiał mnie obdarzyć czymś więcej. Wciąż ze sobą jesteśmy mimo tak przykrego dla mnie wyznania. On tez mówi, ze nie chce odchodzić. Co mam robić? Czy wierzyć, ze on mnie kiedyś z czasem pokocha i dać temu szanse czy odejść, żeby nie ranić siebie jeszcze bardziej?

Witam, myślę że warto zadać sobie pytanie, czy jest pani szczęśliwa w związku na ten moment. Natomiast zamartwianie się na przyszłość nic nie pomoże, bo nikt nie wiem, co przyniesie los i jak będą wyglądały uczuci za jaki czas. Ludzie różnią się w okazywaniu sobie uczuć i deklarowaniu poziomu "zakochania". Być może Pani Partner jest bardziej ostrożny w formułowaniu opinii o Waszej relacji, więc bardziej przyjrzałabym się jego czynom, niż deklaracjom. Czy jest Pani z nim szczęśliwa, czy zaspakaja Pani potrzeby lub choć ich część? Może warto udać się do psychologa i porozmawiać o swoich obawach.

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,
W początkowej fazie związku ludzie muszą się wzajemnie poznać, a związek trwający trzy miesiące to nie jest długi związek. Być może Pani partner ma za sobą trudne doświadczenia z przeszłości, został zraniony i ciężko mu się znów w pełni zaangażować. Tak często dzieje się w przypadku osób, których uczucia miłosne zostały zranione. Takie osoby potrzebują więcej czasu zanim się w pełni zaangażują. Naturalnym jest również, że związek przechodzi różne fazy rozwoju, a każda z faz wiąże się z odczuwaniem odmiennych emocji o różnym stopniu nasilenia. Jest to też zależne od osobowości partnera, jego potrzeby bliskości bycia w relacji oraz ogółu doświadczeń. Warto dać sobie i partnerowi czas i nie przyspieszać biegu zdarzeń. Proszę się jednak zastanowić, jak Pani czuje się w tej relacji? W jakim stopniu już na tym etapie związku jest dla Pani ważne, aby partner zadeklarował, że Panią kocha i chce z Panią być. Dwoje ludzie, którzy się spotykają na drodze uczuciowej mogą być zupełnie różnych momentach swojego życia, czego innego poszukiwać i czego innego oczekiwać. To bardzo ważne, aby być ze sobą szczerym w tym temacie i dać sobie prawo do otwartego wyrażania swoich potrzeb i pragnień. Pozdrawiam.