Jak radzić sobie z partnerem po przejściach?

Jestem z facetem po przejściach. Zraniony przez byłe. To ja przejęłam inicjatywę i pokazałam mu że mi na nim zależy. Że może na mnie liczyć mimo odległości i że nie zawiedzie się na mnie. Dziś wyznał mi że boi się że mnie zrani: że wcześniej z czasem zaczynał wątpić w związek i mieć to gdzieś. I że teraz widzi podobne objawy. Jak mogę pomóc mu z tego wyjść? W dodatku ma bardzo niską samoocenę.

Jest pani dużym wsparciem dla swojego chłopaka. Rany, które powstały w jego psychice tak szybko się nie zagoją. Wracanie wspomnieniami do dawnych krzywd nie ułatwia uwolnienia się od negatywnych emocji. W przypadku niskiej samooceny - tym bardziej - niepowodzenia odbiera się bardzo personalnie.
Proszę spróbować porozmawiać z chłopakiem, wytłumaczyć, że wątpliwości zawsze się pojawiają, ale to nie jest powód, żeby od razu rezygnować z wartościowego związku. Pani chłopak potrzebuje jeszcze czasu aby uświadomić sobie, że ma szanse na szczęśliwe życie.

Dzień dobry!

Dobra relacja między Państwem, wzajemna bliskość, intymność, poczucie bezpieczeństwa, zaufanie, radość, kolejne dobre wspólne doświadczenia są bardzo ważne i cenne. Niekiedy jednak nasze problemy i trudne doświadczenia przerastają nas i przerastają możliwości wzajemnej pomocy partnerskiej.
W takiej sytuacji dodatkową formą pomocy i pracy nad sobą powinna być psychoterapia. Być może warto zaproponować partnerowi także taką drogę.

Pozdrawiam!