Dlaczego moja relacja z partnerem jest taka skomplikowana?

Mieszkam z facet swoim od 3miesiecy od niedawna bardzo źle na ma się układa ostatnio nawet jak go zapytalam czy mnie kocha to powiedzial ze tak ale nie tak jak tego oczekuje jak ja mam zrozumiec niewiem co o tym myśleć prosze o rade

Witam,
wskazana jest szczera rozmowa z partnerem odnośnie relacji w związku, jakie są Pani oczekiwania? Zalecana jest psychoterapia par.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Do rozważenia...:

Z Pani relacji wynika, że jesteście Państwo we wczesnej fazie związku uczuciowego/partnerskiego.

We wczesnym etapie związku, Partnerzy poznają się, otwierają się na siebie, otwierają swoje serca, poszukując bliskości, poszukują uwagi/zainteresowania i wyłączności bliskiej Osoby, oczekują zaspokojenia własnych/wzajemnych potrzeb emocjonalnych.
Wtedy dopiero jest możliwe otwarcie się na doświadczanie prawdziwej miłości, bliskości i intymności.

Często jest tak (niestety!) że Mężczyzna nie dzieli się swoimi uczuciami, ma takie poczucie, że jeśli to zrobi/robi, Kobieta będzie oczekiwała oświadczyn..., i jeśli odmówi, to ma świadomość, że partnerka poczuje się zraniona i odrzucona...
Więc?
Tak też jest, że Mężczyzna rzadko kiedy jest pewny, czy chce być/poślubić swoją Kobietę i stąd ta trudność, by na tyle się otworzyć, by poczuć tę miłość..

Z mojej strony, chcę Pani powiedzieć, że będąc w związku nawet z WŁAŚCIWĄ OSOBĄ, nawet czując i wiedząc, że jest to Osoba z którą chce się być na/w przyszłości, jeśli Partnerzy nie stworzą odpowiednich warunków do Tego, by otworzyć swoje serce, pojawia się niezrozumienie...

Podsumowując, inspirowałabym Panią na tym, by nie pytać, a skupić się na otwieraniu serca.., i to jest taka praca na całe życie :)

Z przesłaniem dla Pani i Partnera Tego, Co jest Państwu teraz najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com