Dlaczego partner nie jest w stanie mi zaufać?

Witam. Od 3 miesięcy spotykam się z chłopakiem, którego 10 miesięcy temu zdradziła dziewczyna. Ostatnio kiedy zapytałam się go co myśli o naszej znajomości powiedział, że nie jest gotowy na nowy związek i nie chce wchodzić w nic nowego. Bardzo dużo ze sobą rozmawiamy mamy stały kontakt, jednak po tej rozmowie nastąpiło zdystansowanie z jego strony. Wcześniej sam wychodził z inicjatywą spotkań, dawał kwiaty. Ale teraz widzę wycofanie się z jego strony. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji?

Witam,

Pani partner może przeżywać trudności związane z zaufaniem w nowym związku, ale możliwe są także inne wyjaśnienia tego stanu rzeczy. Sugeruję szczerze i wprost zapytać o przyczyny jego zachowania i otwarcie powiedzieć o swoich uczuciach. Jeśli Pani partner nie zgodzi się na tą rozmowę może Pani także zasugerować wspólną konsultację u psychologa zajmującego się problematyką par.

Pozdrawiam
Patryk Goleń
http://www.gabinetzmian.pl

Witam, Pani chłopak stracił dziewczynę, która go zdradziła. Wciąż przeżywa swoją przeszłość. Z tego powodu również nie może jeszcze nikomu zaufać, ponieważ boi się że znów zostanie zraniony. Proszę porozmawiać z chłopakiem, widocznie martwi się kolejne związki. Dopóki nie zacznie żyć przyszłością a nie przeszłością, wciąż będzie mieć wątpliwości. Wiele osób ma przykre doświadczenia związane z rozstaniem, ważne jak do tego podejdziemy. Jest to doświadczenie, które może nieść ze sobą również refleksję co w przyszłości robić aby kolejny związek był bardziej udany. Być może chłopak potrzebuje jeszcze czasu. Przesyłam link do artykułu:
https://portal.abczdrowie.pl/poczucie-winy-po-rozstaniu
Pozdrawiam serdecznie

Szanowna Pani,

uważam, że należy przyjąć i uszanować decyzję chłopaka, do której ma przecież prawo. Poza tym warto docenić jego szczerość. Jeżeli uzna Pani, że warto na niego poczekać, dostosuje się Pani do sytuacji i poczeka na jego gotowość - proszę tylko przemyśleć czy naprawdę tego Pani chce.

Serdecznie pozdrawiam!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl