Związek ze zdradzonym partnerem a zmiana zachowania

Witam, jestem w nowym związku- z partnerem, który został zdradzony. Pomimo, że od pierwszych chwil zakochaliśmy się w sobie na zabój, po jakimś czasie zauważam dużą zmianę w jego zachowaniu, on przyznaje, że często wracają mu te wspomnienia, ma doła i nie potrafi być taki kochany dla mnie jak powinien. czy jest jakis czas kiedy osoba zdradzona dochodzi do siebie po takiej traumie? czy jest sens czekać aż wróci do normalności? czy to w ogóle możliwe?

Niektóre osoby, aby dojść do siebie po zdradzie potrzebują jedynie czasu i odważają się ponownie zaufać drugiej osobie. Inne natomiast mają trudność z ponownym zaufaniem i nie potrafią zaryzykować oraz zaufać kolejnemu partnerowi. Doświadczenie z poprzednim partnerem, przysłania im możliwość spontanicznego bycia z kimś innym, wciąż są uważni, nie otwierają się. W takich sytuacjach polecałaby skorzystanie z psychoterapii, aby chłopak mógł oddzielić poprzednie doświadczenie od obecnego związku. Psychoterapia pomaga z uporaniem się z traumą.

Warto zachęcić partnera do podjęcia psychoterapii. Przepracowanie tamtych uczuć i uwolnienie się od nich, pozwoli mu dostrzegać Panią realnie (a nie przez pryzmat tamtych doświadczeń zranienia i odrzucenia), a tym samym czuć bezpiecznie i cieszyć się związkiem.

Dzień dobry,
Nie istnieje określony okres, w którym dochodzi się do siebie. To sprawa indywidualna - zależy od okoliczności zdrady; jakości zwiazku; osobowości Pani partnera, czyli tego, w jaki sposób radzi sobie z trudnymi wydarzeniami.
Na pytanie, czy jest sens czekać musi Pani odpowiedzieć sobie sama, bo to zależy od tego, na ile ważny jest obecny związek dla Pani. A to czy jest ważny zależy pewnie od tego, jak długo trwa, jak się państwo dogadujecie, czy macie wspólne cele, plany, jak blisko emocjonalnie jesteście - czy mówicie sobie o swoich uczuciach, obawach? Czy Pani partner uporał się z uczuciami wobec poprzedniej partnerki? Niestety zdarza się, że ludzie wchodzą w związki nie będąc na nie gotowymi.
Życzę cierpliwości, jednak proszę mieć na uwadze swoje samopoczucie.

Pozdrawiam.