Zazdrość partnera o poprzednie związki

Witam, mam 25 lat. Jestem w związku z chłopakiem o 2 lata starszym, niedługo będą 2 lata jak jestesmy razem. Mimo tego, że obydwoje się kochamy, mamy piękne wspomnienia i piękne chwile, jest jeden powazny problem. Mój chłopak nie może pogodzić się z tym, że bylam wczesniej w związku. Od czasu do czasu robi mi o to straszne awantury. Wypytuje o najbardziej pikantne sytuacje, o to jak poznałam poprzedniego partnera, co czułam ile się spotykalismy. Zaczynam czuć, że to prowadzi nas do końca :(

Może warto zachęcić partnera do podjęcia psychoterapii? Albo podjąć psychoterapię par i małżeństw? Trudności w poradzeniu sobie z przeszłością partnera, brak akceptacji mogą wynikać z własnych trudności, lęków, obaw czy kompleksów (oczywiście nie w sytuacjach skrajnych, ale z tego, co Pani napisała wnioskuję, że Pani sytuacja do skrajnych nie należała). Przyjrzenie się i poradzenie sobie z rzeczywistym, emocjonalnym źródłem problemu pozwoli odbudować relacje partnerską i harmonię.

Proszę nie analizować co działo się przed a co po opisanym zachowaniu partnera. Rodziłabym także nie rozmyślać nad jego motywacją. Pani jest osobą, która jest obecnie w trudnej sytuacji i szuka wsparcia, informacji. Nie powinna Pani brać na siebie odpowiedzialności za zachowanie partnera. Związek dwojga dorosłych ludzi nie polega na wzajemnej psychoterapii. Doświadczenia z poprzednich związków to prywatna sprawa każdego z nas. Do tego dochodzi jeszcze intymność ... To są trudne sprawy, ponieważ dotyczą sfery etyczno — moralnej, której nie mogę dotykać. Na opisane przez Panią zachowanie absolutnie nie ma zgody, ponieważ to jest przemoc psychiczna. Proszę powiedzieć: „STOP”, proszę nauczyć się chronić swe granice.