Zazdrość o poprzednie partnerki partnera

Jestem zazdrosna o poprzednie partnerki mojego partnera.Ma je nawet na swoim profilu na Facebooku.nie potrafię zrozumieć jego postepowania gdyż jak wczesniej opowiadał,jak one go skrzywdziły,a teraz to spotyka się za moimi plecami,ma telefon do nich,poza tym zdradzał swoją żonę w trakcie małżeństwa.Teraz już jest kilka lat po rozwodzie.Ale jest prawie na wszystkich portalach społecznościowych.Ja zrezygnowałam nawet z fejsa,bo nie lubię tłumu i tej obłudy.Czy można miec zaufanie do takiej osoby?

Dzień dobry!

Samo utrzymywanie relacji z byłymi partnerkami, choćby na portalach społecznościowych, nie musi być niczym nagannym czy podejrzanym. Robi tak wielu ludzi, kobiet i mężczyzn, pozostających jednocześnie w szczęśliwych związkach. Również zdrada w małżeństwie może mieć różne przyczyny, nie zawsze możliwe do obiektywnej oceny przez osoby trzecie. Warto oceniać swojego partnera po tym, jak zachowuje się wobec nas, w relacji z nami i czy w okresie obecnego związku daje podstawy do podejrzeń, nadwyręża zaufanie, relacje, które utrzymuje z innymi kobietami są dwuznaczne itp.

Pozdrawiam!

Myślę, że w pewnym stopniu sama Pani sobie udziela odp. na stawiane przez siebie pytania. Zachowanie Pani chłopaka wskazuje na to, że może mieć on duży problem z dochowaniem wierności, a mimo to pragnie się Pani angażować w relację z nim. Warto zadać sobie pytanie dlaczego? Co jest z tym związane? Odpowiedzi może szukać Pani samodzielnie lub z pomocą psychoterapeuty.

Witaj,
powodów obecności na portalach jest wiele,najczęściej ułatwianie sobie kontaktów bez własnego angazowania się w nie.Nie mam uprawnień,by wypowiadać się na temat innego człowieka ale zachęcam do pracy nad swoimi skłonnościami ufania podobnym osobom,są one bowiem często wynikiem na tyle niskiej samooceny,że obawiamy się ryzyka w realnym świecie i potrzeby więzi realizujemy wirtualnie.Nic bardziej zgubnego dla psychiki i wiedzy o ludziach.Tak więc Twój idol może mieć podobny problem,ale nie musi stać się również twoim.Zachęcam do pracy nad sobą ,także pod opieką psychologiczną.
Pozdrawiam serdecznie