Samotność u 29-latki

Jestem bardzo samotna. Brakuje mi znajomych, nie wspominając już o prawdziwych przyjaciółkach. Kontakty ze szkolnych czasów w większości się pourywały i są raczej takie powierzchowne, koleżeńskie. Straciłam kilka bliskich przyjaciółek, które mają już swoje życie i nie czują potrzeby utrzymywania ze mną kontaktu (wiem, bo nieraz wychodziłam z inicjatywą), a ja za nimi nadal tęsknię. Nie wiem, w jaki sposób w moim wieku mogę poznawać ludzi i zainteresować ich swoją osobą...

Witam,

jeśli Pani pracuje może Pani spróbować nawiązać relacje w pracy. Innym rozwiązaniem są portale społecznościowe (nie mówię o erotycznych), ale takie, które ułatwiają poznawania nowych ludzi z okolicy. Niestety nazw nie mogę tu wymienić.

Pozdrawiam.
Adam Zajączkowski
http://zajaczkowski-psychoterapia.pl

Trudności i niepowodzenia w relacjach mogą wynikać z różnych przyczyn, w tym trudności osobowościowych. Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej i przyjrzenia się rzeczywistym przyczynom rozpadu relacji, a także możliwościom zmiany, które przyniosą większą satysfakcje z życia osobistego i społecznego.

Witam,

proszę pomyśleć, co lubi Pani robić, jeśli ma Pani jakieś pasje, zainteresowania, może Pani zapisać się na jakieś ciekawe zajęcia, kółka czy kursy, gromadzący osoby, które łączy ta sama pasja (sportowe, zdolności artystycznych, szycia, czytelnicze, rozwojowe itp.). Może Pani także spróbować poznać osoby przez internet, również dołączając do różnych grup tematycznych na portalach społecznościowych – w trakcie udzielania się podczas dyskusji tematycznych można nawiązać relację w Internecie, która przeniesie się później do realnego życia.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel