Jak rozpocząć szukanie partnera?

Jestem po rozwodzie kilka lat. Mam 39 lat. Jestem niezależna finansowo, mam dobre relacje z nastoletnim synem. Chciałabym znaleźć partnera. Jest to dla mnie trudne. Nie wiem od czego zacząć. Stałam się samotnikiem. Trudno samej iść do baru czy dyskoteki. Koleżanki, które mogłyby iść ze mną "dla wsparcia" są mężatkami lub zagorzałymi singielkami. Na internetowych portalach randkowych czuję się jak koń któremu zagląda się w zęby czy jest dobrym okazem na sprzedaż. Będę wdzięczna za rady.

Witam. Chciałabym polecić Pani sposoby, które jednocześnie mogłyby pobudzić Panią do aktywności związanej z hobby, zainteresowaniami czy ulubionymi dla Pani formami spędzania wolnego czasu. Pisze Pani, że stała się samotnikiem - w takiej sytuacji warto poszukać miejsc, sytuacji, które umożliwią Pani poznawanie nowych ludzi. Z pewnością w Pani mieście organizuje się wiele takich spotkań / warsztatów / imprez, które przy okazji ciekawej dla Pani tematyki umożliwią pozananie kogoś interesującego. Mogą to być spotkania w księgarniach z autorami, w kawiarniach z podróżnikami, spotkania tematyczne, np. warzsztaty kulinarne czy filmowe. Polecam także spróbowa aktywności sportowej, ale takiej, gdzie jest możliwość poznania zarówno kobiet, jak i mężczyzn - modne dzisiaj jest bieganie, taniec (towarzyski) lub zajęcia crossfit. Na wszystkie te aktywności może Pani jak nabardziej zabierać swoje koleżanki mężatki czy singielki - po prostu dla towarzystwa. Może dzięki temu krąg Pani znajomych oraz lista zainteresowań zacznie się powiększać, a wtedy szansa na spotkanie kogoś wyjątkowego znacząco rośnie. Powodzenia.

Ludzi często poznaje się poprzez pasje oraz innych ludzi. Dobrą strategią zatem jest rozwinięcie zainteresowań (poza tymi stricte domowymi), które pozwolą spotkać się i dzielić się z innymi ludźmi emocjami i wrażeniami. Rozwijające się znajomości często prowadza do poszerzenia towarzyskich horyzontów, a tym samym zwiększenie szansy na spotkanie właściwej osoby.