Brak własnego stylu, niska samoocena i uczucie samotności

Mam 19 lat.Czuje ze jestem nudna, nie mam swojego charakteru, stylu czy kobiecosci. Jestem raczej artystyczna, maluje , rapuje...Brakuje mi pewnosci siebie...nie mam przyjaciol , moze to dla tego ze mialam kilka potyczek w gimnazjum,ciagle cos mnie blokuje i nie wiem co. Mam chlopaka ktorego bardzo kocham ze wzajemnoscia.Ake nadchodza takie chwile ze czuje sie samotna.Chciala bym schudnac mam mala nadwage, ale nie moge zmobilizowac sie do cwiczen.To samo jest z nauka i innymi rzeczami. pomocy

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
może pomocny okazałby się trening motywacyjny, spotkanie z psychoterapeutą lub coachem, którzy pomogliby ustalić cele i sposoby ich realizacji. Zachęcam także do rozmowy z dietetykiem.
Życzę powodzenia
Monika Prus

Zgadzam się z wcześniejszymi odpowiedziami, że najważniejsza będzie praca nad samooceną i motywacją w trakcie terapii.

Przyszło mi jeszcze do głowy, że tymczasem mogłaby Pani próbować otworzyć się, wykorzystując to, co Pani opisuje jako swoje atuty - zainteresowania artystyczne, malowanie, rapowanie. Może na początek warto poszukać innych ludzi o tych samych zainteresowaniach? Jeżeli nie "w realu", to choćby na początek w sieci, na forach, portalach.

Warto też zapytać, za co Pani chłopak Panią kocha? Bo przecież nie za bycie nudną...? Na dobry początek pracy nad sobą, niech się Pani spróbuje przejrzeć w jego oczach.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/