Starta pracy i niska samoocena

po raz kolejny stracilam prace przed uplywem roku, zaczynam zauwazac,ze wplynelo to na moje postrzeganie wlasnej osoby, jak moge sobie pomoc by strach nie paralizowal mnie przed podjeciem kolejnej?

Zachęcam Panią do zapoznania się z artykułami np. tutaj: http://psycholog-pisze.pl/category/samoocena/ na temat samooceny i sposobów jej podniesienia.
Jeśli utrata pracy jest już kolejną utratą, proszę się zastanowić, co może być tego przyczyną. Być może najlepszym rozwiązaniem będzie praca z psychologiem nad pewnością siebie, rozwojem osobistym i ścieżką kariery.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Dzień dobry. Trudno się jednoznacznie odnieść do Pani spadku samooceny ponieważ nie wiem jakie były bezpośrednie przyczyny utraty pracy. Rzeczywiście żyjemy w czasach ciągłej zmiany i braku stabilizacji, utrata pracy i poczucie niepewności dotyczy wielu osób. Zachęcam do zastanowienia się nad swoimi zasobami, kompetencjami oraz deficytami - co mogło być przyczyną utraty pracy i jak może Pani poradzić sobie z tymi problemami w przyszłości. Bardzo pomocne są również różnego rodzaju warsztaty rozwojowe, wzmacniające samoocenę. Pozdrawiam.