Apatia po informacji o zwolnieniu z pracy

witam,dowiedziałem się, że planowane jest moje zwolnienie. Od tego momentu - było to jakieś tydzień temu kompletnie się załamałem. Wpadłem w taką apatię, że nie potrafię wykonać najprostrzych czynności. Wszystko straciło sens, boję się o każdy kolejny dzień o spłaty kredytów o swoją rodzinę. Do tego dochodzą poważne kłopoty z zasypianiem a gdy już usnę to kłopoty z pracy śnią mi się niemal codziennie. Zacząłem bardzo dużo pić alkoholu, aby zapomnieć, ale to nic nie daje. co robić ?mam 38 lat

Po pierwsze, przestać pić, bo to sytuację i problemy tylko pogłębi.
Po drugie, udać się do psychiatry na konsultację. Może farmakologicznie Pana wesprzeć, wypisać zwolnienie, jeśli to konieczne.
Po trzecie, poszukać kontaktu z psychologiem. Może Pana wesprzeć długofalowo, w czasie gdy będzie Pan szukał nowej pracy. Może też z Panem przepracować niekonstruktywne metody radzenia sobie ze stresem (czy często w kłopotach sięga Pan po alkohol, załamuje się?).
Może jeszcze skonsultować się z coachem, który pomoże przygotować się do szukania pracy, pomoże spojrzeć na Pana atuty, możliwości, drogę dalszego rozwoju zawodowego.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Witam,
proszę zwrócić się o pomoc do specjalisty zamiast uspokajać się alkoholem.W takich sytuacjach najlepsze skutki daje romowa o problemie i uspokajanie w sposób konstruktywny,włącznie z umożliwieniem uzewnętrznienia niepokoju i smutku,który u róznych osób ma inny przebieg i powoduje inne rzutowanie na przyszłośc.To jest praca ,która wzmocni w Panu pozytywną samoocenę a jednocześnie uświadomi dotychczasowe przyczyny czarnowidztwa.
Bardzo zachęcam,żeby nie zostawać samemu ze sobą i nie pogrążać się w wyuczonym dramatyzowaniu ,które napędza złe myśli.
Zachęcam do wizyty i pozdrawiam.