Częste zmiany pracy i problemy z ustabilizowaniem

Nie mogę osiąsć w jednej pracy często zmieniam -....jak się zatrzymac na dłużej -ustabilzować? w jednym miesjcu

Witam,

Rozumiem, że te zmiany w jakimś stopniu są dla Pana problemem.

Proponuję dokonać "remanentu" Pana sytuacji i odpowiedzieć sobie na pytania:

Jak wyobrażam sobie te "ustabilizowanie"?
Dlaczego chcę się "ustabilizować"? (np. bo jestem zmęczony zmianami, bo naciskają na mnie bliscy mi ludzie)

Co chcę uzyskać poprzez "stabilizację"? (np. bo wreszcie odpocznę, bo bliscy będą zadowoleni)
Jak jest to dla mnie ważne? (np. odpoczynek jest dla mnie bardzo ważny, chcę zadowolić bliskie osoby)

Co mogę stracić poprzez "stabilizację"? Jak jest to dla mnie ważne?

Na kogo - prócz mnie - będzie miała wpływ moja "stabilizacja"?

Na czym będzie ten wpływ polegał? Jak te osoby są ważne dla mnie?

Jakie założenia przyjmuję chcąc się "ustabilizować"? (np. że wtedy będę czuł się lepiej, będę miał więcej przyjaciół)

Jakie przekonania skłaniają mnie do "stabilizacji"? (np. że "każdy powinien w życiu się ustabilizować")

Czasem po takim "remanencie" okazuje się, że to co robimy dla nas odpowiada.
Jeżeli zaś okaże się - w Pana przypadku - że może Pan więcej zyskać "stabilizując się" niż kontynuując dotychczasowe działanie to wówczas może Pan zacząć szukać odpowiedzi na pytanie: jak się zatrzymać?

Może Pan siebie zapytać wówczas: Jak inni ludzie to robią? Jakie ja mam możliwości zrobienia tego? Która mi odpowiada najbardziej?

Na te Pytania tylko Pan może sobie odpowiedzieć i tylko Pan może znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie.
Może się okazać, że każde z tych pytań będzie prowadziło do następnego więc warto czasem porozmawiać o tym np. z przyjacielem, który wysłucha i pomoże Panu przemyśleć swoją sytuację.
Może też Pan skorzystać z pomocy "zawodowego przyjaciela" od takich spraw - coacha. W czasie rozmowy z coachem ustali Pan co jest dla Pana naprawdę ważne, co i jak może Pan zrobić i zaplanuje Pan działanie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Artur Brzeziński

Szanowny Panie,

jeżeli nie chce Pan zmieniać często pracy i przeprowadzać (a jest to też pewien styl życia, który niektórym odpowiada), wówczas warto popracować nad przekonaniami, które pchają Pana do ciągłych zmian i przerywania rozpoczętego planu.
Polecam Racjonalną Terapię Zachowania, jako szybką formę pomocy, którą można (po nauczeniu przez psychologa) samodzielnie stosować w domu. Jeśli zaś specjalista stwierdzi, że podłoże jest głębsze, wówczas sam zaproponuje Panu inną formę pomocy :)

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org