Niska samoocena i trudne relacje z ojcem

Witam. Mój problem polega na nienawiści do Ojca. Mój tata pracuje od paru lat zagranicą, gdy zbliża się czas jego przyjazdu nie potrafię normalnie funkcjonować. Mało kiedy przy jego obecności było można spotkać dzień bez kłótni czy też krzyku i przemocy. Kiedy ktoś zwróci mi uwagę nie potrafię powstrzymać łez. Czasami mam takie dni, że jestem zła na wszystko i płacze o bez powodu. Pól roku temu zmarł mój brat. Od tego czasu nic nie ma dla mnie sensu. Mam bardzo niską samoocenę.

Z Pani opowieści wyłania mi się obraz młodej kobiety, która bardzo wiele w życiu przeszła. Co do kłótni z ojcem, możliwe, że w domu zapanował inny ład i porządek, który ojciec "burzy" swoimi powrotami, dlatego tak trudno się przestawić na to, że już jest w domu. Jednak problemem są nie tylko kłótnie z ojcem, ale i wiele nagromadzonych problemów w życiu. Zachęcam do kontaktu z psychologiem lub psychoterapeutą, który pomoże Pani pewne rzeczy uporządkować i popracuje nad samooceną.

-------------------------------------------------------------------------
Znajdź mnie tutaj:

http://www.psycholog-pisze.pl

http://www.psycholog-pomaga.pl

Warto zgłosić się do psychologa i przyjrzeć emocjonalnemu, psychologicznemu podłożu problemu. Przepracowanie trudności, deficytów i zahamowań pozwoli na poprawę funkcjonowania, samooceny i relacji. Zachęcam do podjęcia psychoterapii.

To nie tylko problem samooceny, a jezeli nawet, to pani samoocena jest skutkiem a nie problemem samym w sobie, zawsze warto zacząć od przyczyn. Bardzo namawiam na konsultacje u psychologa