Zazdrość po zdradzie ze strony partnerki

Witam Mój problem, pojawił się w momencie, kiedy partnerka udając się na dyskotekę, zdradziła mnie. Dowiedziałem się tego od osób trzecich, po tym oczywiście przyznała się do winy. Teraz jednak, to ja jestem zazdrosny i mam obawy, że ponownie się to może stać. W tym momencie, twierdzi, że nie mam do niej zaufania. Proszę o poradę, jak mógłbym poradzić sobie z zazdrością? Z góry dziękuję

Mgr Piotr Godleś Psychologia

Zdrada to jeden z najpoważniejszych problemów w związku. Uderza bowiem w fundament takiej relacji czyli wzajemne zaufanie. Warto o tym porozmawiać (jeśli wcześniej tego Państwo nie zrobiliście). Uzgodnić wzajemne oczekiwania i potrzeby w zakresie zaufania i dalszego bycia razem. Prawdą jest, że dużo więcej pracy czeka Pana w kontekście odbudowania zaufania do swojej pertnerki. Dobrze byłoby aby również partnerka miała świadomość "przejrzystości" jaka ją teraz może obowiązywać. Czasem pomocna jest jest terapia pary ale decyzja należy do Państwa. Najważniejsze z tego jest, że jeśli chcecie Państwo nadal być razem wszystko może się dać pokonać. Życzę powodzenia

Pana reakcje jest dość naturalna i zrozumiała. Najlepszym lekarstwem w tej sytuacji jest czas oraz zachowanie Pana partnerki. Uważam, że przywrócenie Panu wiary w jej uczciwość należy teraz do jej zadań, nie do Pańskich. Pana partnerka musi sobie z tym jakoś poradzić, jeśli zależy jej na zbudowanie z Panem trwałej i głębokiej relacji.

http://www.gabinetzmian.pl