Problem z zaufaniem po zdradzie partnerki

Witam. Byłem w kilku związkach w których za każdym razem zostałem zdradzony przez partnerkę. Z obecną którą jestem kocham ją szczerze, ale nie potrafie od początku zaufać, boję się zdrady, tym bardziej że wiem że przedemną miała już 8 partnerów seksualnych a ma dopiero 21 , i kilku z nich zdradzała z innymi facetami. Mimo że nie mam podstaw żeby sądzić że jakkolwiek miałaby mnie zdradzić, to i tak schizuje od tego i męczę nas oboje moim zachowaniem "mamusiowaniem" i kontrolowaniem. Pomocy!!!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry, jednym z najważniejszych warunków udanego związku jest wzajemne zaufanie,m.in. praz otwarte mówienie o swoich emocjach, uczuciach,ale i potrzebach w relacjach z partnerem. Jeśli tego nie będzie, w związku zapanuje nieufność,napięcia,wzajemne podejrzenia, a w końcu coraz b-j zaostrzające się konflikty.

Warto także się zastanowić,jak to się dzieje, że wszystkie (?) partnerki Pana porzucają. Czy jest coś takiego,że Pan nieświadomie wybiera do związku osoby o takich cechach, które mają trudność w byciu w dłuższej relacji,a może Pan coś nieświadomie robi,że bliskie Panu osoby odchodzą - właśnie np. dlatego,że Pan im nie ufa i zaczyna je kontrolować? M.in.o tym Pan wspominał.

Na portalu jednak Pan nie uzyska dokładnej odpowiedzi, bo to nie jest miejsce gdzie klienta/pacjenta można dobrze poznać.

Najlepszym dla Pana wyjściem będzie umówienie się do psychoterapeuty.

Pozdrawiam

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Bazując na ciągłej obawie i lęku przed zdradą, będzie Panu bardzo trudno zbudować trwały i prawdziwy związek. Niezwykle trudno w takiej sytuacji o podstawowe elementy relacji partnerskiej, takie jak zaufanie, czy poczucie bezpieczeństwa. Myślę, że warto bliżej przyjrzeć się Pana sytuacji podczas spotkań z terapeutą lub psychologiem i zastanowić się m.in. dlaczego w Pana poprzednich związkach występowała zdrada partnera.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
http://michalpyter.com

Mamusiowanie i kontrolowanie może być dla partnerki męczące i wprowadzać klimat braku zaufania. Trudno wytrwać w zwiazku, w którym brakuje zaufania. Czy powiedział Pan partnerce o swoich obawach? Ciekawe, że wybrał Pan partnerkę, która zdradzała swoich partnerów. To nie pomaga ufać. Widzę, że powtarza Pan podobny schemat w kolejnych związkach. Jeśli Pan przez to cierpi - pora poznać bliżej ten schemat, zastanowić się skąd takie wybory partnerek, skąd takie preferencje, dlaczego związki się rozpadały. Na takie pytania znajdzie Pan odpowiedź podczas psychoterapii.