Czy przytulanie się do małżonki przyjaciela można uznać jako zdradę?

Witam . Chciałbym uzyskać odpowiedz na pytanie czy Przytulanie się małżonki do przyjaciela można uznawać jako zdradę ?

Przytulenie do przyjaciela samo w sobie nie jest zdradą. Myślę, że to Pan czuje zazdrość i stąd dylemat odnośnie zdrady. To Pan z powodu zazdrości interpretuje to jako przejaw zdrady. Patrząc na to z boku, na logikę - samo przytulenie do przyjaciela zdradą nie jest. Trochę więcej zaufania do partnerki :) Pozdrawiam.

Szanowny Panie,

Przytulenie trudno określać mianem zdrady. W bliskich relacjach, np.przyjaźni jest ono wyrazem m.in. troski, wsparcia, wdzięczności czy pocieszenia. Nie wiem czy widział Pan swoją żonę w trakcie przytulania i dochodziło tam do czegoś więcej czy też żona powiedziała Panu o tym przytulaniu, a Pan "rozkręcił się" w myśleniu o zdradzie biorąc pod uwagę różne intencje, które mogły być w głowie przyjaciela i żony. Zachęcałabym Pana do szczerej rozmowy z żoną oraz zastanowienia się czym jest dla Was obojga zaufanie i gdzie przebiega jego granica u Państwa. Nie jesteście Państwo samotnymi wyspami, ale oboje żyjecie wśród ludzi. Uczucie zazdrości u małżonków do pewnego stopnia jest czymś wskazanym i wręcz budującym namiętność, więź, zaangażowanie czy poczucie wzajemnej atrakcyjności. Jeśli jednak zazdrość zaczyna przybierać niezdrowe rozmiary i jeden z partnerów zaczyna nadmiernie kontrolować życie drugiego, związek traci na wolności, swobodzie bycia sobą, brak w nim oddechu i...zaufania.

Życzę Państwu dużo dobrego.