Jak zwalczyć uczucie niedocenienia i chęć ciągłej aprobaty?

Witam ! Mam problem którego jestem świadomy :0 Otóż wyglada on tak : Ciągle czuje sie niedoceniony i chcę więcej aprobaty. Drazni mnie ze ktos mnie nie docenia, robi sie z tego obsesja na punkcie docenienia przez co nic nie robie. Ale najwiekszy problem to taki, ze nie mam pojecia jak go usunac. Nie wiem kogo pytac, czego szuka,c co zastosowac, zeby sie od tego uwolnic, ale nie stracic radosci z tego kim jestem :) Pozddrawiam i przepraszam, jesli problem sie powtorzyl ;/

Przepracowanie tych trudności i zmiana jest możliwa, a tym samym osiągnięcie większej satysfakcji z relacji bez pogoni za aprobata społeczną.
Warto umówić się na spotkanie z psychologiem.

Witam,
najlepiej byłoby skorzystać z psychoterapii, w której miałby Pan możliwość dokładniejszego przyjrzenia się swoim potrzebom, emocjom, swojemu myśleniu, rozpoznać tzw. schematy, a docelowo poprzez zmianę owych schematów, nauczyć się zaspokajać swoje potrzeby w adekwatny, konstruktywny sposób. To w takim dużym skrócie, w razie dodatkowych pytań czy wątpliwości zachęcam do kontaktu bezpośredniego. Pozdrawiam.