Jak wrócić do siebie po rozpadzie wieloletniego związku?

Witam. Ponad rok temu rozstałam się ze swoim chłopakiem po 6 latach związku. On podjął taką decyzję, nie było między nami rozmowy na ten temat. Po prostu podczas kłótni wstał i wyszedł. Bez słowa. Później również nie starał mi sie swojego zachowania wyjaśnić. Niestety pomimo upływu czasu ja nie potrafię wrócić do normalnego życia. Nadal za nim tęsknię, nadal mi go brak, choc wiem, że nie będziemy nigdy razem. Dlatego chciałabym wiedzieć jak wrócic do normalności. Pozdrawiam.

Witam,
dojście do siebie po zakończeniu relacji zawsze wymaga trochę czasu. Jeżeli wciąż jest Pani źle namawiam do wizyty u psychoterapeuty.
Pozdrawiam.

Witaj,
zachęcam do wizyty u psychologa/ps-terapeuty/,gdzie będzie możliwość przepracowania konkretnych sytuacji i uzyskania wiedzy potrzebnej do zrozumienia problemu.Nie jest to sytuacja skończona,więc zakłóca Twoją uwagę i nie pozwala w obecnej chwili pójśc dalej.Trzeba dokończyć,by ją zamknąć.
Pozdrawiam serdecznie

Warto przepracować to z psychologiem. Przedłużająca się "żałoba", trudności w pogodzeniu się ze stratą mogą się bowiem nasilać, sugerują także, że nie wszystkie emocje są przepracowane i domknięte. Zachęcam do spotkania ze specjalista, który pomoże poukładać przeszłość i zwrócić się ku przyszłości.