Jak radzić sobie z moimi lękami i zazdrością?

Mam ogromny problem ze swoją psychiką, mam chłopaka i jestem z nim bardzo szczęśliwa, jednak od pady tygodni bardzo „męczy” mnie swoje zachowanie, którego nie jestem w stanie opanować. Mam ogromne lęki, wpadam w histerie i jestem chorobliwie zazdrosna - totalnie nie mam o co. Boje się o wszystko i to tak dosłownie, boje się ze chłopak mnie zostawi, bardzo często płacze, a przy tym bardzo się denerwuje i robie mu sceny zazdrości. Dodam ze mieliśmy z chłopakiem przerwę miesiąc i gdy wróciliśmy do siebie ten koszmar się zaczął. Wiem, ze przez moje zachowanie zniechęcam go do siebie, ale ja już nie wiem co mam zrobić, nie radze sobie z tym...

Dzień dobry,
Ciekawi mnie, co sprawiło że miała miejsce miesięczna przerwa w związku i kto do niej doprowadził. Pani reakcje spowodowane są lękiem przed stratą obiektu uczuć. Zastanawia mnie to, czy obawia się Pani straty tej konkretnej wyjątkowej osoby, czy też to lęk przed ponownym osamotnieniem i niezdolność do życia bez partnera. Ciekawi mnie także to jak wyglądają Pani relacje z innymi ludźmi i czy kiedyś doświadczyła Pani porzucenia lub straty bliskiej osoby. Sądzę, że dobrym rozwiązaniem byłaby konsultacja z psychologiem psychoterapeutą, gdyż problem wymaga szerszego omówienia oraz być może krótkoterminowego wsparcia lub terapii. Doradzałabym również szczerą rozmowę z chłopakiem o powodach Pani zachowania, gdyż jest to osoba mogąca Pani pomóc zmniejszyć lęk i pozbyć się tych zachowań. Podejrzewam, że on może nie zdawać sobie sprawy z tego, że u podłoża Pani zachowania tkwi lęk przed odrzuceniem i miłość do niego. Mam nadzieję, że uda się Pani przezwyciężyć te trudności i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/